Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

REGION

Zwarci i gotowi w Jastrzębi

poniedziałek, 15 lutego 2016 12:22 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
Nowoczesny man trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębi. Straż otrzymała 300 tys. zł. dofinansowania.

- Mamy nowy wóz, nasze marzenie spełniło się prawie w stu procentach – mówi Grzegorz Rudecki – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębi. Nowy pojazd marki MAN/Stolarczyk do prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych posiada napęd 4x4, silnik o mocy 290 km, a także zbiornik wody o pojemności 3500 litrów i zbiornik pianotwórczy o pojemności 350 litrów.

Koszt nowego wozu to blisko 650 tysięcy złotych. Jednostka za zakup otrzymała dofinansowanie: 150 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, 150 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie za pośrednictwem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Jednostka pozyskała również 150 tys. zł. z Państwowej Straży Pożarnej. Do zakupu nowego wozu, blisko 200 tys. dołożył Urząd Gminy w Jastrzębi.

Wóz brał już w dwóch akcjach. Ochotnicy z Jastrzębi cieszą się z nowego samochodu, ale jak mówi prezes OSP, trzeba go jeszcze doposażyć:

Tutaj także Straż starać się będzie o dofinansowanie.

Na obecną chwilę Ochotnicza Straż Pożarna ma do dyspozycji samochód operacyjny, samochód techniczny i trzy pojazdy gaśnicze. W jednostce pracuje 60 ochotników, w tym 23 druhów służby czynnej. W ten skład wchodzi 5 kobiet. 

Ochotnicy mają sukcesy, a także plany:

W tym roku jednostka obchodzi dziewięćdziesięciolecie istnienia. Z tej okazji, w maju planowane są uroczyste obchody:

fot. jastrzebia.pl

Zapraszamy do nas: