Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy
Rain

12°C

Radom

Rain

Wilgotność: 96%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 22 Wrz 2017

    Rain 15°C 10°C

  • 23 Wrz 2017

    Rain 16°C 11°C

Informacje z regionu

Do wtorku, 26 września zamknięty będzie przejazd kolejowy w Kosowie. Powód: remont przejazdu kolejowego w ciągu drogi powiatowej Radom – Augustów (Gmina Kowala).

63-letni mężczyzna zginął pod kołami mercedesa. Do wypadku doszło w czwartek o północy w Bielisze. Tragedii można było uniknąć, gdyby pieszy miał przy sobie odblaski.

Piąte dary lasów

22 wrzesień 2017

 W najbliższą niedzielę odbędzie się piąta edycja imprezy "Dary Świętokrzyskich Lasów".

 

Rada Miejska w Końskich nadała pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta misjonarzowi księdzu prałatowi Marcelemu Prawicy. Był on jednym z pierwszych kapłanów diecezjalnych z Europy, który wyjechał na misje do Afryki. Przez wielu był określany jako "legenda afrykańskich misji".

Środowiskowy Dom Samopomocy w Opocznie obchodził swój jubileusz. Placówka działająca przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego skończyła 10 lat.

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie mogą korzystać z rehabilitacji.

Poświęcenie sztandaru, posadzenie dębu Bartusia, wręczenie medali i odznaczeń państwowych - tak wyglądały regionalne obchody Święta Lasu, które odbyły się w Nadleśnictwie Marcule. W Święcie Lasu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwo oraz leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

 

Szpitale w powiecie radomskim przynoszą straty. Zarząd powiatu zapoznał się z wynikami finansowymi.

Wyspa, molo, plaża

20 wrzesień 2017

Prawie 30 milionów złotych będzie kosztowała rewitalizacja zalewu w Sielpi. Inwestycja wsparta zostanie unijnymi pieniędzmi. Na środki z RPO potrzebne do utworzenia bądź zagospodarowania zbiorników wodnych mogą także liczyć gminy Radoszyce i Żarnów.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie już po raz trzeci otrzymał znak jakości „Przyjazny Urząd".

Gmina Końskie dostanie pieniądze na termomodernizacje czterech budynków. Dotacja będzie pochodzić z RPO.

Nie będzie budowy zakładu utylizującego osady z oczyszczalni ścieków w okolicach Gielniowa w powiecie przysuskim. Wójt Władysław Czarnecki poinformował, że wycofuje się z inwestycji na wniosek samych mieszkańców, którzy sprzeciwili się lokalizacji zakładu na terenie ich gminy.

Samorządy coraz chętniej przeznaczają pieniądze na budżety obywatelskie. Dzięki nim sami mieszkańcy decydują, jakie inwestycje powstaną w ich okolicy. Tak jest m.in. w Drzewicy i Końskich.

Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i podjechał samochodem do oddziału policji w czasie salwy honorowej. Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Przysucha.

Dziś Dzień Bez Samochodu. Za darmo pojedziemy wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich.

Promocja na spinkach

18 wrzesień 2017

Już nie tylko kubki, torby czy zakładki. Coraz więcej ciekawych przedmiotów zgłaszają uczestnicy konkursu na pamiątkę z Opoczna. Oryginalnych pomysłów nie zabrakło także w tym roku.

Strona 1 z 230
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Alone Again

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4