Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 28 czerwca - św. Ireneusz, biskup i męczennik
Pochmurno

15°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 100%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 28 Cze 2017

    Burza 30°C 15°C

  • 29 Cze 2017

    Burza 32°C 20°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Rząd przyjął projekt ws. utworzenia sieci szpitali. Nowe przepisy będą obowiązywały od 1 października, a nie od 1 lipca jak planowano. 

64 łóżka na pięciu oddziałach zostaną zlikwidowane w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. To zakłada proces restrukturyzacji, który będzie obowiązywał juz od 1 lipca. Pracę straci też kilku lekarzy.

Budowa boisk wielofunkcyjnych w Słupicy i Myśliszewicach oraz rozbudowa szkoły w Natolinie. Takie są najbliższe plany inwestycyjne w oświacie w gminie Jedlnia-Letnisko.

 

Michał Tusk miał świadomość, że pracuje u oszusta, że Marcin P. był osobą skazaną, Komisja Nadzoru Finansowego złożyła zastrzeżenia do tej piramidy finansowej a ministerstwo wykresiło ją z działalności tzw. domów składowych - tak o ostatnim posiedzeniu komisji ds. Amber Gold mówił jej wiceprzewodniczący Marek Suski, który był gościem audycji "Bilansu Dnia".

- Chodzi głównie o to, by pokazać , że Radom zajmuje bardzo ważne miejsce w historii Polski, ale też przywrócenie dumy z tego, co wydarzyło się 41 lat temu – mówił Mateusz Tyczyński dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia” w piątek, 23 czerwca.

Przesłanie św. Brata Alberta jest wciąż aktualne - przekonywał ks. Marian Ślusarczyk, proboszcz radomskiej parafii pod wezwaniem tego świętego i budowniczy kościoła. Dzisiaj odbyły się tam diecezjalne uroczystości ku czci założyciela wspólnot zakonnych albertynek i albertynów.

Jaskółki na wakacje

22 czerwiec 2017 Written by

W poniedziałek rozpoczynają się wakacje. To ważny i potrzebny czas także dla seniorów. Będzie z pewnością okazją do intensyfikacji kontaktów z wnukami, ale nie tylko.

- 124 nauczycieli straci pracę, w tym 91 szkół gimnazjalnych. Z kolei 364 pedagogów będzie miało ograniczone etaty, 118 z tej grupy to również nauczyciele gimnazjów. Niestety są to rekordowe zwolnienia – mówił Karol Semik wiceprezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia” w środę, 21 czerwca.

Retoryka "albo my albo oni" nie służy budowaniu jedności narodowej - przekonywała Lucyna Wiśniewska z Prawicy Rzeczpospolitej. Wzięła ona udział w Chrześcijańskim Kongresie Społecznym, który odbył się w Warszawie.

Idziemy pod prąd - mówił Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, który był gościem Radia Plus Radom. Polityk Prawa i Sprawiedliwości ocenił w ten sposób politykę polskiego rządu w sprawie uchodźców.

- Boże Ciało, ta uroczystość pokazuje, że Eucharystia to nie tylko świątynie, Eucharystia i kult eucharystyczny, to jest to co przeżywamy, w czynie, w chrześcijańskiej postawie, dlatego ta forma procesji ulicami miasta – mówił ks. Roman Adamczyk proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego na radomskich Glinicach, który był gościem „Bilansu Dnia” w środę, 14 czerwca.

Wystąpi ponad 20 kapel i zespołów śpiewaczych. W niedzielę w Starej Błotnicy odbędzie się wyjątkowy festiwal.

- Misją Ośrodka jest jak najlepsze przygotowanie wychowanków, powierzonych naszej opiece, do tego, by po zakończonym kształceniu mogli się zintergować ze środowiskiem, do którego powrócą - mówi Małgorzata Zięba dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Radomiu. Placówka ma już 50 lat. W piątek, 9 czerwca odbyły się obchody jubileuszu.

Robimy wszystko, aby przebudować krajową dwunastkę do standardów drogi ekspresowej - taką deklarację złożył Andrzej Kosztowniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były prezydent Radomia. Był on gościem magazynu "Bilans Dnia".

To będzie próba ręcznego wpływania na samorządy w Polsce - uważa Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych, która zmieni m.in. zasady wyłaniania prezesów izb. Z naszym gościem rozmawialiśmy o konkursach z Regionalnego Instrumentu Terytorialnego, które ruszają lada dzień, o boomie inwestycyjnym ma drogi wojewódzkie oraz budowie ścieżek rowerowych w województwie mazowieckim.

Strona 1 z 11
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Podaruj mi trochę słońca"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4