Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 25 maja - św. Grzegorz VII, papież
Bardzo pochmurno

14°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 25 Maj 2017

    Częściowe zachmurzenie 19°C 11°C

  • 26 Maj 2017

    Częściowe zachmurzenie 19°C 10°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Obchody Święta Ludowego odbędą się w najbliższą sobotę w nadleśnictwie Marcule koło Iłży. Część oficjalną rozpocznie i zakończy tradycyjna pieśń ruchu ludowego "Rota".

Jest szansa, że w Radomiu będą prowadzone studia teologiczne (podyplomowe 3-semestry i 5-letnie). Aby ruszyły, musi być odpowiednia liczba chętnych, co najmniej 25 na roku. Zajęcia będą płatne. Wykładowcami będą profesorowie z Radomia. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o sympozjum "Wychowanie w katechezie poprzez wolontariat szkolny", które 3 czerwca odbędzie się w Radomiu.

Efektywniejsze wykorzystanie zasobów infrastrukturalnych i kadrowych, racjonalizacja wydatków i dostosowanie liczby łóżek do rzeczywistego wykorzystania - to zadania, które chce wdrożyć w życie Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

Radomscy uczniowie coraz chętniej wybierają szkoły techniczne. Tak wynika z zakończonego pierwszego etapu naboru do szkół ponadgimnazjalnych.

Unia Europejska oczekuje od Polski przyjmowania uchodźców, a nie imigrantów ekonomicznych, których tożsamości nie znamy - przekonywał poseł Leszek Ruszczyk z Platformy Obywatelskiej, który był dzisiaj gościem Bilansu Dnia. Poseł nie wyobraża także przeprowadzenia opolskiego festiwalu ... w Radomiu. - Za mało mamy czasu, aby wyremontować nasz amfitear przy Parkowej - powiedział poseł PO. Czy faktycznie? Posłuchaj.

Szpitale samorządowe po 31 grudnia 2017 r. nie będą zamykane. Jest propozycja dotycząca przesunięcia terminu dostosowania szpitali do wymogów sanitarnych i fachowych wobec placówek medycznych. Mówiła o tym poseł Anna Kwiecień poseł Prawa i Sprawiedliwości, która była gościem Bilansu Dnia.

- Trudno oprzeć się wrażeniu, że była to kolejna polityczna akcja - powiedział Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki, komentując spotkanie samorządowców ze wszystkich 16 województw, które odbyło się w Łodzi. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o restrukturyzacji szpitala na radomskim Józefowie, wygaszeniu mandatu prezydenta Radosława Witkowskiego oraz o komisach, które szacują straty w wyniku tegorocznych przymrozków w województwie mazowieckim.

Nawet o 1/3 spadła liczba potrzebujących i rodzin wielodzietnych korzystających z pomocy Caritas Diecezji Radomskiej. A wszystko przez rządowy program 500 Plus. Mówił o tym ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas, który był gościem "Bilansu Dnia" z racji 25-lecia istnienia tej charytatywnej organizacji w diecezji radomskiej.

- Przede wszystkim chcemy włączać do aktywności, do działań w Radomiu organizacje pozarządowe, samorząd i biznes. Chcemy pokazać, że te trzy światy, trzy sektory, choć odległe mogą ze sobą współpracować, chcemy je łączyć – podkreśla Krzysztof Łyżwiński prezes Związku Stowarzyszeń Koalicja Organizacji Pozarządowych, który był gościem „Bilansu Dnia” w środę, 17 maja.

Fatimskie objawienia traktujemy jako proroctwo, które ma zaspokoić naszą ciekawość - powiedział ks. Krzysztof Czapla z sekretariatu fatimskiego księży pallotynów w Zakopanem. W tym roku mija stulecie objawień w Fatimie i z tej okazji 12 maja udaje się do Fatimy papież Franciszek.

- Przesypiamy najlepsze lata, najlepsze lata w pozyskiwaniu pieniędzy europejskich – w taki sposób Andrzej Kosztowniak rozlicza obecnego włodarza miasta. Poseł PiS i były prezydent Radomia był gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 16 maja.

W samo południe 23 czerwca otwarta zostanie jadalnia i świetlica w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jedlni - Letnisku. Dziś radni dołożyli na tę inwestycję 164 tys. zł.

- Budżet Obywatelski to jest taki specyficzny rodzaj działalności, że na pierwszy rzut oka być może te potrzeby gdzie indziej są większe, ale to jest taka premia za obywatelską aktywność, za to że ktoś dostrzega, że jest gdzieś nisza, którą trzeba zagospodarować i są braki, które trzeba wypełnić – mówił Mateusz Tyczyński dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia”, 15 maja.

- Jest nas coraz mniej, drastyczna sytuacja jest w szpitalach powiatowych, pracujemy bardzo dużo, to praca bardzo odpowiedzialna, ale niestety wynagrodzenie nie jest adekwatne do tego, za co odpowiadamy – mówiła Małgorzata Sokulska przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Radomiu, która będzie gościem „Bilansu Dnia”, w piątek 12 maja.

Naprotechnologia to nawet 50% skuteczności w leczeniu niepłodności. Dziś gościem "Bilansu Dnia" był Grzegorz Nyc, ginekolog położnik, konsultant medyczny naprotechnologii. 

Strona 1 z 8
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Z tobą chcę oglądać świat

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

AUDYCJE MESKO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 77
Asseco Resovia Rzeszów 30 72
PGE Skra Bełchatów 30 69
Jastrzębski Węgiel 30 67
Indykpol AZS Olsztyn 30 65
Cuprum Lubin 30 54
LOTOS Trefl Gdańsk 30 47
Cerrad Czarni Radom 30 44
ONICO AZS Politechnika W-wa 30 40
GKS Katowice 30 39
MKS Będzin 30 37
Espadon Szczecin 30 27
Effector Kielce 30 27
BBTS Bielsko-Biała 30 22
Łuczniczka Bydgoszcz 30 20
AZS Częstochowa 30 13

POLECAMY

230x190 4