Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Radomskie

Żaglówka przewróciła się w Pionkach

wtorek, 28 maj 2019 17:56 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay
Monika Nowakowska

Żaglówka z czterema osobami na pokładzie przewróciła się na Stawie Górnym w Pionkach. Przyczyną mogły być przechodzące nad regionem radomskim burze z opadami deszczu i towarzyszącym im porywistym wiatrem. Trwa akcja ratownicza.

Ze wstępnych informacji wynika, że na pokładzie znajdowały się cztery osoby: dwoje dzieci, jedna osoba dorosła i kolejna, której wiek nie jest jeszcze znany. Ta ostatnia, jak poinformował oficer dyżurny PSP w Radomiu, przebywała pod wodą najdłużej. Poszkodowani przewiezieni zostali do szpitala.

A tymczasem synoptycy ostrzegają przed niebezpiecznymi zjawiskami. W pasie od Końskich przez Opoczno i Drzewicę do Mogielnicy rozwinęły się komórki burzowe, którym towarzyszą opady deszczu o natężeniu od 10mm/h do do 15 mm/h. Burze przemieszczają się na północ. W kolejnych godzinach prognozuje się dalszy rozwój zjawisk burzowych.

Burze z gradem spodziewane są jeszcze w powiatach: grójeckim i przysuskim.

Tymczasem stabilizuje sę sytuacja na Wiśle. Woda stopniowo opada. W miejscowościach, które sąsiadują z rzeką wprowadzono alarmy przeciwpowodziowe. Sytuacja ustabilizuje się prawdopodobnie w czwartek.