Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Radomskie

Strategiczna decyzja starosty Trelki

środa, 29 maj 2019 12:40 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prawie 3,4 mln złotych zaoszczędziło Starostwo Powiatowe w Radomiu na przetargach drogowych. - Już w lutym zdecydowaliśmy ogłosić procedury przetargowe. Nie mieliśmy jeszcze decyzji o wynikach konkursu. Było to ryzyko, które z perspektywy czasu przyniosło nam jednak oszczędności - nie kryje satysfakcji Waldemar Trelka, starosta radomski.

Sprawa dotyczy tzw. starego naboru w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Starostwo, nie czekając na rozstrzygnięcia, ogłosiło przetargi na dwa odcinki dróg: Kuczki-Kazimierówka-Skaryszew oraz Radom-Gębarzów-Polany. Planowana wartość pierwszego zadania wynosiła 6,1 mln zł a drugiego 5,8 mln zł. - Po przetargu, który został ogłoszony na początku roku okazało się, że wartość umowy dla obu zadań będzie mniejsza, aż o 3,4 mln zł - powiedział Waldemar Trelka.

Obecnie Starostwo Powiatowe czeka na rozstrzygnięcia konkursu w ramach tzw. nowego naboru Funduszu Dróg Samorządowych. Tutaj złożono 3 wnioski dotyczące przebudowy dróg: 4,8 km na odcinku Kuczki-Kazimierówka-Skaryszew (III etap), 3,8 km na odcinku Wieniawa-Przytyk-Jedlińsk (IV etap) oraz 6,4 km na odcinku Jedlińsk-Bartodzieje-Łukawa-Głowaczów (V etap). Gminy zadeklarowały, że pokryją 35 procent wydatków na remonty powyższych dróg. Planowany termin ogłoszenia wyników naboru to 15 czerwca 2019 roku.

Ze starostą radomskim Waldemarem Trelką rozmawiał Radosław Mizera: