Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Radomskie

Trzy wnioski na 35 mln złotych

środa, 05 czerwca 2019 14:42 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Tyle wniosków przygotowało Starostwo Powiatowe w Radomiu do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Nie mając przyznanej dotacji, powiat rozstrzygnął przetarg na jedno zadanie oszczędzając prawie 5 mln złotych. Z naszym gościem Waldemarem Trelką, starostą radomskim rozmawialiśmy także o wyborach do PE, czy decyzji władz Radomia względem naczycieli, którzy wzięli udział w strajku.

Powiat radomski chce wyremontować trzy odcinku dróg: Kuczki, Kazimierówka-Skaryszew - 4,8 km na ternie gminy Gózd (trzeci etap), Wieniawa-Przytyk-Jedlińsk - 3,8 km na terenie gminy Jedlińsk (czwarty etap) i Jedlińsk-Bartodzieje-Łukawa-Głowaczów - 6,4 km na terenie gminy Jedlińsk i Jastrzębia (piąty etap).

- Licząc na pozytywny wynik naboru, podjęliśmy decyzję o wcześniejszym ogłoszeniu przetargów oczekując na zainteresowanie potencjalnych wykonawców realizacją powyższych zadań. Jeden z nich został już rozstrzygnięty. W wyniku postępowania udało się nam zaoszczędzić prawie 5 mln złotych - powiedział starosta radomski Waldemar Trelka, z którym rozmawiał Radosław Mizera: