Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Radomskie

Rosną wodociągi w gminie Jedlnia-Letnisko

środa, 12 czerwca 2019 07:50 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Mieszkańców w gminie Jedlnia-Letnisko przybywa, a wraz z nimi konieczna jest rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. W najbliższym czasie rozbudowywana będzie sieć wodociągowa w Siczkach, Wrzosowie, Antoniówce.

- To są drobne zadania, które zawsze będą występowały. Poza tymi dużymi projektami kanalizacyjnymi, które realizujemy, wodociągi są w zasadzie wybudowane, ale gmina się rozbudowuje i ta sieć rozbudowy będzie potrzebna zawsze. W tym wypadku to są krótkie odcinki ok. 100-150 metrów - mówił w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" wójt Piotr Leśnowolski. 

Rozmawialiśmy także o sesji, która odbędzie się w najbliższą środę. Przedstawione zostanie m.in. sprawozdanie finansowe z działalności przychodni w Jedlni-Letnisku. Wójt zadowolony jest, że placówka ma dodatni wynik finansowy i zabezpiecza potrzeby zdrowotne mieszkańców. Radni zajmą się też wnioskami radnego Stanisława Kołtuna z Rajca Szlacheckiego. Chodzi m.in. o wydłużenie kursu linii autobusu nr 22 do ul. Wernera, zwiększenie częstotliwości kursów popołudniowych, budowę sygnalizacji świetlnej na krajowej 12 czy budowę chodnika w Rajcu Szlacheckim.