Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Radomskie

Będzie jaśniej i bezpieczniej

piątek, 14 czerwca 2019 09:01 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Poprawi się bezpieczeństwo na ścieżce rowerowej łączącej Skaryszew z Radomiem. Burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek wraz z zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej Janem Jeżmańskim przekazali plac budowy na realizację innowacyjnego projektu „Budowa oświetlenia drogowego wzdłuż drogi krajowej nr 9 w Makowcu i w Skaryszewie – etap I”.

W pierwszym etapie prac, na ponad 1,5 kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 9, od stacji benzynowej w Skaryszewie do Makowca, zostaną zamontowane 42 stanowiska słupowe z podwójnymi lampami. Z jednej strony lampy ledowe na wysokości 10 metrów będą oświetlały jezdnię, a z drugiej na wysokości 7 metrów trasę ścieżki rowerowej. Dodatkowo oświetlone zostanie przejście dla pieszych, przy przystanku autobusowym na Wincentowie.

Montowane oświetlenie wyposażone będzie w czujniki światła, które w sposób automatyczny sterują jasnością świecenia każdej pojedynczej lampy LED lub też grupą lamp. To innowacyjne rozwiązanie pozwoli na kolejne oszczędności energii elektrycznej.

- Ścieżka rowerowa ze Skaryszewa do Radomia jest nadal najczęściej uczęszczanym traktem rowerowym w regionie radomskim. Codziennie roi się tu od rowerzystów, spacerujących, biegających czy osób jeżdżących na rolkach. Ścieżka to także nie lada gratka dla turystów, którzy zwiedzają naszą gminę z perspektywy roweru. Dlatego tak ważnym jest zapewnienie bezpieczeństwa po zmroku na tej trasie – powiedział burmistrz Piątek.

Inwestycja będzie zakończona do 31 października, a wartość projektowanego oświetlenia wynosi ok. 300 tys. złotych. Wykonawcą prac budowlanych jest firma ELPROJECT z Warszawy.