Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Radomskie

Warsztatowe wakacje w Jedlni-Letnisku

czwartek, 27 czerwca 2019 08:10 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Dzieci i młodzież z gm. Jedlnia-Letnisko  kreatywnie spędzą wakacje. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty "Akademia Rękodzieła". 

Przeprowadzone zostaną trzy turnusy: 1-5 lipca (zapisy do 28 czerwca), 8-12 lipca (zapisy do 5 lipca) i 15-19 lipca (zapisy do 12 lipca). W programie jest m.in. nauka wykonywania kwiatów z krepiny, lepienia dzbanków z gliny czy malowania na tkaninach. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 9-11 w Domu Formacji i Kultury „Przystań” przy ul. Wojciechowskiego 12. Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem 782 288 180 oraz mailowo: . Zajęcia są bezpłatne.

O ofercie wakacyjnej jedleńskiego GOK-u rozmawialiśmy z dyrektor Alicją Baran.

Z dyrektor Alicją Baran rozmawialimy także o dotacjach zewnętrznych dla placówki. GOK otrzymał 34 tys. zł z Narodowego Centrum Kultury na "Hulanki Jedleńskie". Dzięki temu dożynki gminne zyskają jeszcze bardziej tradycyjny koloryt. Impreza odbędzie się 25 sierpnia w Groszowicach i Myśliszewicach. Gminny Ośrodek Kultury otrzymał z NCK-u też 22 tys. zł na polską-ukraińską wymianę młodzieży. Młodzi z Kołomyi przyjadą do Jedlni-Letniska 29 lipca.