Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Radomskie

Jedlińsk driftuje, Jedlińsk pielgrzymuje

piątek, 28 czerwca 2019 13:17 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W niedzielę po raz piąty odbędzie się impreza motoryzacyjna "Jadar Family Drift", a w środę również po raz piąty wyjedzie pielgrzymka rowerowa z Jedlińska na Jasną Górę.

"Jadar Family Drift" to piknik motoryzacyjny połączony z akcją charytatywną. - W tym roku zbieramy pieniążki dla kilkumiesięcznej Igi, mieszkanki naszej gminy. Dziecko ma wadę serca. Prawdopodobnie będzie przeprowadzona operacja - mówi gość audycji Gmina Jedlińsk na Fali wójt Kamil Dziewierz. Leczenie dzieczywnki będzie można wspomóc, wrzucając pieniądze do puszki, uczestnicząc w licytacjach, ale także korzystając z mnóstwa zaproponowanych przez organizatorów atrakcji.

Zaprezentują się profesjonalni kierowcy driftingowi z całej Polski. Będzie zatem bez liku "kontrolowanych poślizgów". Bardzo dużym powodzeniem cieszy się Taxi Drift. Uczestnicy mogą przejechać się jako pasażerowie samochodem driftingowym. Będzie można podziwiać jazdę motocyklem na jednym kole (stunt). Zorganizowana zostanie wystawa zabytkowych modeli aut oraz najnowszych modeli samochodów oraz samochodów tuningowanych. Nie lada atrakcją jest przelot helikopterem nad gminą Jedlińsk. Zaplanowano 10 takich przelotów. Poza tym będą propozycje dla dzieci m.in. zjeżdżalnia, kule wodne. Będzie można też posilić się - zjeść kiełbasę, kaszankę, karkówkę.

Impreza rozpocznie się o godz. 13 na parkingu przed Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jedlińsku. Potrwa do godz. 21.30. TU można dowiedzieć się więcej o tej inicjatywiem, której medialnie patronuje Radio Plus Radom. 

Pielgrzymka rowerowa

 Jeszcze do 1 lipca można zapisywać się na V Pielgrzymkę Rowerową Jedlińsk - Jasna Góra. Pątnicy wyruszą w środę 3 lipca po Mszy Św. o godz. 7 w jedlińskim kościele. Trasa liczy 202 km przez Końskie, Kazanów Nowy, Oleszno. Pielgrzymka ta będzie czasem modlitwy, kontemplacji przyrody, ale i integracji, choćby podczas wieczornego meczu piłki nożnej w Olesznie. Najdłuższy dystans będzie do pokonania pierwszego dnia. To niemal 90 km, ale wójt Kamil Dziewierz zapewnia, że jedlińszczanie świetnie sobie dają radę. 

- Ta pielgrzymka jest dla nas ubogaceniem wiary, modlitwy, ale też możliwością spędzenia wspólnie czasu. Chcemy podziękować Matce Bożej za ten rok, za nadchodzące wakacje, za to, że jesteśmy, że możemy jechać. W tym roku jedziemy w intencji wszystkich chorych i cierpiących z gminy Jedlińsk, a w sposób szczególny będziemy modlić się o zdrowie dla ks. prałata Henryka Ćwieka - mówi Kamil Dziewierz.

Pielgrzymi mają zapewnione noclegi, posiłki, ubezbieczenie, powrót autokarem, a także kamizelki i kaski. Należy zapisywać się w kancelarii parafialnej, w Urzędzie Gminy lub bezpośrednio u wójta Kamila Dziewierza.