Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

Opoczno

Opoczyńskie: Siódmy przypadek zachorowania i zgon

poniedziałek, 23 marca 2020 20:38 / Autor: Marcin Prejs
Fot. pixabay.com
Marcin Prejs

Kolejny przypadek koronawirusa odnotowany został w powiecie opoczyńskim. Z kolei Urząd Miejski w Drzewicy informuje o zgonie pacjenta zakażonego koronawirusem.

W powiecie opoczyńskim potwierdzony został siódmy przypadek zakażenia koronawirusem. To mieszkanka gminy Opoczno, która przebywała po powrocie z Niemiec w domowej kwarantannie. Jej stan pogorszył się dlatego została przewieziona karetką do szpitala Biegańskiego w Łodzi.

Z kolei Urząd Miejski w Drzewicy poinformował o śmierci swojego mieszkańca zakażonego koronawirusem. Chodzi o 83-letniego mężczyznę, który był leczony poza powiatem opoczyńskim.

– Szanowni Państwo, na podstawie oficjalnej informacji, którą otrzymałem z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opocznie przekazuję Państwu przykrą i smutną wiadomość o śmierci 83-letniego Mieszkańca Gminy Drzewica, który był zarażony koronawirusem SARS-CoV-2 – poinformował na stronie internetowej urzędu Janusz Reszelewski, burmistrz Drzewicy.

83-latek trafił do szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą w związku z inną chorobą. Po ewakuacji szpitala, przewieziony został do Warszawy, gdzie zmarł. Na razie zgon mężczyzny nie jest uwzględniany w oficjalnych statystykach dotyczących ofiar koronawirusa.