Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

REGION

Przybywa osób na kwarantannie, ale też ozdrowieńców

poniedziałek, 29 czerwca 2020 16:12 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. pixabay.com
Kamil Zapora

Przybywa osób na kwarantannie. Najwięcej w powiecie grójeckim, bo o 306 osób. Na szczęście w ciągu ostatniej doby żadna osoba nie zmarła z powodu koronawirusa, a liczba nowych przypadków w regionie nie przekroczyła 12. Dobrą wiadomością jest także to, że coraz więcej osób pokonuje wirusa. Najwięcej ozdrowieńców, bo sześcioro, odnotował powiat radomski.

Poniżej przedstawiamy dokładne dane dotyczące zakażeń w poszczególnych powiatach w ciągu ostatniej doby.

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest nadal 468 osób. Nadzorem epidemiologicznym epidemiologicznym objętych jest 270 osób. W szpitalu przebywa 81 osób, o 9 więcej niż ostatniej doby. Laboratoryjnie potwierdzonych jest 1038 przypadków, o 6 więcej niż ostatniej doby. Nie ma informacji o zgonach, sześciu osobom udało się pokonać wirusa.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową objętych zostało 2 883 osoby, o 306 więcej niż ostatniej doby. Osiem osób przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest nadal 88 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest aktualnie 6 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 339 przypadków. W ciągu ostatniej doby nikt nie umarł, ani nie pokonał wirusa.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 633 osób, o 37 więcej niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są nadal 2 osoby, ale nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Laboratoryjnie potwierdzonych jest nadal 213 przypadków. Sanepid nie informuje o zgonach, ani o ozdrowieńcach.

Powiat szydłowiecki:

Spada liczba osób objętych kwarantanną domową - z 88 osób do 83. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 5 osób, a dwie są hospitalizowane. Do tej pory w powiecie szydłowieckim laboratoryjnie potwierdzono 64 przypadki zakażenia COVID-19. Nie ma informacji o zgonach i ozdrowieńcach.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 76 osób, o 11 więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są nadal 4 osoby, natomiast przypadków potwierdzonych laboratoryjnie jest 37, o dwa więcej niż wczoraj. Nie ma informacji o zgonach i o ozdrowieńcach.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 218 osób, o 6 więcej niż ostatniej doby. 42 osoby przebywają w izolacji domowej. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, 3 osoby są nadal hospitalizowane, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 80 przypadków. W ciągu ostatniej doby trzy osoby pokonały wirusa.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 221 osób, o dwie osoby więcej niż ostatniej doby. Dwanaście osób przebywa w izolacji domowej. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nadzorem epidemiologicznym objęta jest nadal 1 osoba. Cztery osoby są wciąż hospitalizowane, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 58 przypadków.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostały 284 osoby. Pod nadzorem epidemiologicznym znajdują się obecnie 33 osoby z czego 14 zostało objętych w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, hospitalizowanych jest 10 osób. W ciągu ostatniej doby potwierdzono też dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem co daje łącznie 111 od początku epidemii. Jedna osoba pokonała wirusa.

Zapraszamy do nas: