Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Końskie

50 nowych zakażeń w powiecie koneckim. Ogniskami dwa wesela

poniedziałek, 24 sierpnia 2020 10:37 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Konecki sanepid informuje o dużym wzroście zachorowań na COVID-19. W powiecie przybyło 50 chorych.

W całym województwie świętokrzyskim odnotowane zostały 53 przypadki zachorowania na COVID-19. 50 potwierdzonych zostało w powiecie koneckim, informuje Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.

Wzrost zachorowań to przede wszystkim pokłosie imprez rodzinnych organizowanych na terenie powiatu koneckiego. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, na jednym z wesel w Końskich uczestników zakaziła wokalistka zespołu muzycznego, drugim ogniskiem było wesele w Miedzierzy.

Od początku wystąpienia epidemii odnotowano w powiecie 108 przypadków koronawirusa. Kwarantanną w powiecie objętych jest 271 osób, choć jeszcze w czwartek były na niej 94 osoby. Od początku epidemii chorobę pokonało 41 osób, odnotowany został też 1 zgon.

Powiat, w którym liczba zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców wynosi 6 lub więcej może zostać objęty "żółtą strefą" przez ministerstwo zdrowia.

W "żółtych" powiatach w przestrzeni publicznej nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic. Należy natomiast zachowywać 1,5 metrowy dystans społeczny. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób. W restauracjach i gastronomii należy zakrywać usta i nos, jest tez limit max. 1 osoba na 4 m2. W kinach także jest limit 25 proc. zajętych miejsc.

W strefie żółtej przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. limit 1 osoba na 4 m2. Limity w siłowniach i centrach fitness to 1 osoba na 7 m2. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25 proc. widowni.