Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stefan Młodszy, męczennik
Dziś jest: Sobota, 28 listopada 2020

Końskie

Powiat konecki nadal w żółtej strefie

piątek, 04 września 2020 09:22 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Powiat konecki ponownie znalazł się w żółtej strefie. Zaktualizowany wykaz powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami podało Ministerstwo Zdrowia.

Powiat konecki ponownie znalazł się w żółtej strefie. Zaktualizowany wykaz powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami podało Ministerstwo Zdrowia. – Myślę, że wracamy do sytuacji sprzed trzech tygodni, kiedy na terenie naszego powiatu nie mieliśmy dużej liczby zakażeń – mówi wicestarosta konecki Wiesław Skowron.

Wicestarosta podkreśla, że w Starostwie Powiatowym w Końskich funkcjonują wszystkie wydziały. Ze względów bezpieczeństwa zawieszone została jednak bezpośrednia obsługa mieszkańców.

Utrzymanie żółtej strefy oznacza, że na weselach może się bawić w powiecie koneckim maksymalnie 100 osób, obowiązuje także m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi czy wystawy. W strefie żółtej widownia zawodów sportowych może być zapełniona w jednej czwartej wszystkich miejsc. Jeśli imprezy kulturalne odbywają się w przestrzeni zamkniętej, to widownia może być zapełniona tylko w 25 proc., a jeśli na otwartej przestrzeni obowiązuje limit 100 osób. W restauracjach 1 osoba na każde 4 metry kw. W kościołach nie ma dodatkowych obostrzeń poza tymi obowiązującymi wszędzie, chodzi o noszenie maseczek i zachowanie dystansy społecznego.