Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Kozienice

Szpital w Kozienicach: wstrzymane przyjęcia i zabiegi planowe po wizycie pacjenta z COVID-19

piątek, 09 października 2020 17:40 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W związku z wykryciem u jednego z pacjentów zarażenia COVID-19, Szpital Powiatowy z Kozienicach do wtorku, 13 października wstrzymuje przyjęcia na oddział Urazowo-Ortopedyczny. Wstrzymane zostają równiez przyjęcia planowe na 5 oddziałów lecznicy. 

COVID-19 wykryto u jednego z pacjentów Oddziału Urazowo-Ortopedycznego, a co za tym idzie, konieczne jest pobranie wymazów od personelu i pacjentów oddziału. W związku z zaistniałą sytuacją przyjęcia pacjentów zostały wstrzymane. Dodatkowo, planową działalność wstrzymają 4 kolejne oddziały. - Zgodnie z poleceniem Wojewody Mazowieckiego dotyczącego dedykowania 24 łóżek, w tym dwóch łóżek intensywnej terapii, do leczenia pacjentów zakażonych COVID-19, wstrzymujemy przyjęcia planowe do Oddziałów: Chirurgii Ogólnej, Urazowo-Ortopedycznego, Laryngologicznego, Ginekologiczno – Położniczego, Urologicznego - informuje dyrekcja szpitala.

Dyrekcja i personel szpitala zwracają się z apelem do pacjentów o odpowiedzialne i rozsądne korzystanie z usług świadczonych przez lecznicę.

- W celu zminimalizowania ryzyka zakażenia wirusem SARS CoV-2 wśród personelu medycznego oraz pacjentów w SP ZZOZ w Kozienicach prosimy, aby pacjenci zakwalifikowani do przyjęcia w trybie planowym do oddziałów szpitalnych przychodzili z wynikiem badania PCR w kierunku zakażenia COVID-19. Skierowanie na bezpłatne wykonanie badania wymazowego pacjent ma możliwość uzyskać od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Po wystawieniu zlecenia w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl, pacjent będzie mógł udać się do dowolnego punktu mobilnego w celu pobrania wymazu. W kozienickim szpitalu taki punkt mobilny znajduje się w niskim budynku obok Oddziału Zakaźnego Szpitala. Pacjent, który otrzyma od lekarza POZ elektroniczne skierowanie na pobranie wymazu w kierunku zakażenia koronawirusem jest proszony o kontakt telefoniczny z nr 48 887 181 170 w dni robocze w godzinach od 8.00 do 14.00.

Placówka boryka się również z problemami kadrowymi. Dyrekcja szpitala prosi pielęgniarki i opiekunów medycznych o podjęcie pracy w oddziale zakaźnym oraz pozostałych odcinkach lecznicy.