Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Radomskie

Skaryszew: mieszkańcy oddawali krew

wtorek, 17 listopada 2020 09:02 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Krwi zaczyna brakować na terenie całego kraju, a zwiększone zapotrzebowanie szpitali nie przekłada się na liczbę dawców. Powodem jest wciąż panujący stan epidemii COVID-19.

Dlatego też 47 mieszkańców Skaryszewa oddało krew. Akcja odbyła się z inicjatywy Wojciecha Pysiaka, który od kilkunastu lat pomaga uzupełniać braki tego cennego leku w Radomskiej Stacji Krwiodastwa. W sumie zebrano ponad 18 litrów krwi.

- Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i podzielili się najcenniejszym lekiem w tych trudnych czasach – powiedział Wojciech Pysiak, honorowy dawca krwi, inicjator akcji pomocowych na terenie Skaryszewa.

Wielu mieszkańców od lat dzieli się swoją krwią. Jednak pandemia koronawirusa wzbudza obawy przed oddawaniem krwi. Dlatego też, na stronie www.skaryszew.pl została zamieszczona szczegółowa instrukcja jak przebiega rejestracja kandydatów na krwiodawców i sam pobór krwi.

Do oddawania krwi zapraszane są osoby zdrowe, bez objawów infekcji, spełniające dotychczasowe warunki poboru krwi. Ważne, aby do punktu poboru krwi przychodzić bez osób towarzyszących, zwłaszcza dzieci.