Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

REGION

Drogowskaz - słów kilka o świadomym życiu

wtorek, 22 czerwca 2021 16:18 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

Wybierz zdrowe życie bez nałogów, używkom mówimy NIE, idę w marzenia nie w uzależnienia – to hasła, które pojawiły się w ramach innowacji pedagogicznej „Drogowskaz - słów kilka o świadomym życiu”. Autorem projektu jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy. Dziś na zakończenie i podsumowanie odbył się piknik profilaktyczny.

Impreza, skierowana do wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, zgromadziła całą społeczność placówki, a także zaproszonych gości, wśród nich samorządowcy, policjanci, pedagodzy, czy księża.

Jak podkreślają organizatorzy profilaktyka uzależnień to pomaganie młodym ludziom, by nie sięgali po używki. Warto pokazać im inną drogę, być drogowskazem po świecie wartości, dobra i piękna, drogowskazem, który przynosi satysfakcję i radość, jakiej żadna „sztuczna substancja” dać nie może. Na pikniku odbyła się również premiera filmu dokumentalnego tworzonego w ramach innowacji: „DROGOWSKAZ”.

Realizowany w minionym roku szkolnym projekt i przekazane treści bardzo dobrze oceniają wychowanki Ośrodka

Honorowy patronat nad innowacją sprawuje Starosta Powiatu Radomskiego Waldemar Trelka, który dziś także uczestniczył w pikniku.

- Starostwo, jako organ prowadzący wspiera tę placówkę. Cieszymy się, że takie działania są podejmowane, że one przynoszą efekty. Planujemy też inwestycje, m.in. remont boiska przy ośrodku – mówi Waldemar Trelka.

- W ciągu całego roku szkolnego zwracając uwagę na problemy napotykane w naszej pracy organizowaliśmy zajęcia, spotkania ze specjalistami, gośćmi oraz działania, które miały na celu poprawę tej sytuacji – mówi Agnieszka Ankurowska dyrektor MOW w Wierzbicy.

Piknik uświetnił występ zespołu MDRUMMER ze Starachowic

Patronem medialnym było Radio Plus Radom.