Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

Kozienice

Kozieniccy policjanci uratowali życie nieprzytomnemu mężczyźnie

środa, 15 listopada 2023 11:21 / Autor: Kamil Zapora
Od lewej st. sierż. Konrad Deresiewicz, asp. Łukasz Kosicki
Kamil Zapora

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach skutecznie reanimowali mężczyznę, który nieprzytomny leżał na chodniku w Kozienicach. Już po chwili 65-latek odzyskał funkcje życiowe. Został przewieziony do kozienickiego szpitala.

Kilka dni temu przed południem na jednej z ulic w Kozienicach policjanci z ruchu drogowego miejscowej komendy, asp. Łukasz Kosicki oraz st. sierż. Konrad Deresiewicz zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Mundurowi zatrzymali radiowóz i podbiegli do mężczyzny. Okazało się, że jest on nieprzytomny i nie oddycha. Funkcjonariusze od razu przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a w międzyczasie wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.

- Masaż serca wykonany przez policjantów okazał się skuteczny, bo już po niespełna minucie mężczyzna odzyskał przytomność. Do czasu przyjazdu karetki pogodowa, mundurowi z kozienickiej drogówki monitorowali funkcje życiowe u 65-latka – mówi podkom. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji. - Przytomnego mężczyznę załoga pogotowia przewiozła do kozienickiego szpitala – dodaje.

W polskiej policji każdy funkcjonariusz posiada podstawowe przeszkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy lub certyfikat uprawniający do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.