Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

Kozienice

Powiat kozienicki: Pijany kierowca zakończył jazdę na drzewie

czwartek, 16 listopada 2023 12:14 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Ponad 1 promil alkoholu w organizmie miał 61-letni kierowca opla, który w miejscowości Garbatka Długa na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę 15 listopada około godz. 18:20, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach otrzymał informację, że w miejscowości Garbatka Długa, samochód uderzył w przydrożne drzewo. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący oplem 61-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego, jadąc z miejscowości Policzna w kierunku Bąkowca, na łuku drogi, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w drzewo. - Badanie stanu trzeźwości 61-latka wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie – przekazała podkom. Ilona Tarczyńska z Kozienickiej Policji. - Trzeźwość i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to główne zasady bezpiecznej podróży – dodaje.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.