Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

Kozienice

Wybierz rodzinę, której odmienisz życie w te Święta

poniedziałek, 20 listopada 2023 11:44 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Otwarta została baza rodzin tegorocznej akcji Szlachetna Paczka. Zbierz swoją paczkę przyjaciół, znajomych, kolegów z pracy lub krewnych i razem przygotujcie paczkę, która tuż przed Bożym Narodzeniem trafi do wybranej przez was rodziny. Poniżej usłyszycie jak to dokładnie działa.

Szlachetna Paczka to akcja charytatywna polegająca na mądrej i celowej pomocy. Przez ostatnie tygodnie wolontariusze zbierali zgłoszenia i weryfikowali rodziny, które naprawdę potrzebują pomocy, aby zmienić swoje życie na lepsze. O tym jak wygląda ten etap opowiedziała nam jedna z wolontariuszek rejonu kozienickiego Monika:

W tym roku w rejonie kozienickim mamy rekordową liczbę wolontariuszy, bo aż 22. Teraz, dzięki takim osobom jak Monika, wchodząc na stronę internetową Szlachetnej Paczki odnajdziemy rodziny, które wciąż czekają na swoich darczyńców i sprawdzimy jakie są ich najpilniejsze potrzeby. Więcej na ten temat powiedziała nam Sylwia Kuczyńska – liderka rejonu kozienickiego Szlachetnej Paczki:

W tym roku w bazie znalazło się 5717 rodzin, a na ten moment prawie 2700 wciąż czeka na swoich darczyńców. Finał Szlachetnej Paczki będzie miał miejsce w weekend 16-17 grudnia. Mamy więc jeszcze cztery tygodnie, aby odmienić czyjeś życie na lepsze.

A. Kosztowniak pod info