Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Mazowsze

Nagrody dla najlepszych maturzystów na Mazowszu

poniedziałek, 27 listopada 2023 20:11 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: UMWM
Elżbieta Warchoł

Odbyła się X edycja ogólnopolskiego projektu Matura na 100 procent. Wśród 290 finalistów z całego kraju znalazło się 49 maturzystów z Mazowsza, a dwoje z nich uzyskało tytuł laureata. Są także absolwenci szkół w Białobrzegach, Nowym Mieście nad Pilicą, Pionkach czy Radomiu.

W tym roku spośród 253 495 osób zdających egzaminy maturalne aż 290 absolwentów liceów i techników z całej Polski otrzymało tytuł finalisty projektu „Matura na 100 procent”. Spośród nich zostało wyłonionych 26 laureatów, w tym dwie uczennice z naszego województwa – Zuzanna Niewiadomska, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach i Karolina Niewczas z II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. 27 listopada 2023 roku najlepsi maturzyści w regionie otrzymali nagrody pieniężne i gratulacje z rąk członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

– W naszym regionie jest mnóstwo uzdolnionych, ambitnych i pracowitych młodych ludzi, dla których zdobywanie wiedzy jest nie tylko wyzwaniem, ale też przyjemnością. To potwierdza, że warto inwestować w rozwój edukacji, budowę nowych szkół i wyposażanie ich w nowoczesny sprzęt. Cieszę się, że my jako samorząd województwa mazowieckiego mamy też w tym swój udział.

W gronie finalistów znalazło się również 49 uczniów z mazowieckich szkół średnich. To absolwenci placówek w Białobrzegach, Garwolinie, Józefosławiu, Legionowie, Łosicach, Milanówku, Nowym Mieście nad Pilicą, Ostrołęce, Piasecznie, Pionkach, Płocku, Płońsku, Pułtusku, Radomiu, Siedlcach, Sierpcu, Sulejówku, Warszawie, Żyrardowie oraz I Liceum w Chmurze. Każdy z nich otrzymał od samorządu województwa mazowieckiego nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. zł netto.

Organizatorami projektu „Matura na 100 procent” są Fundacja „Zawsze Warto” i Centralna Komisja Egzaminacyjna. Projekt ma charakter ogólnopolski i jest realizowany jako podsumowanie każdej edycji egzaminów maturalnych organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Adresowany jest do najlepszych maturzystów w Polsce.