Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

Opoczno

PUP w Opocznie doceniony

piątek, 01 grudnia 2023 10:35 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O sukcesie Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie, współzawodnictwie sportowym opoczyńskich uczniów oraz o spotkaniach poświęconych profilaktyce raka piersi mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Sukces Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie. Placówka odebrała Złotą Statuetkę i dyplom potwierdzający przyznanie tytułu „Lider Aktywizacji Osób Młodych” w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych Polprom. PUP otrzymał także „Nagrodę Złotych Liderów” za projekt „Równie ważni”, w ramach którego urząd podjął współpracę z placówkami opiekuńczo-wychowawczymi z terenu powiatu opoczyńskiego.

W opoczyńskim starostwie podsumowane zostało sportowe współzawodnictwo dzieci i młodzieży. W ciągu całego roku szkolnego opoczyńscy uczniowie rywalizowali w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Na specjalnym podsumowaniu wręczone zostały puchary i dyplomy dla placówek, które najlepiej wypadły w tej rywalizacji. W Igrzyskach Dzieci, w których brali udział uczniowie z rocznika 2010 i młodsi najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Wójcinie. Igrzyska Młodzieży były okazją do rywalizacji uczniów urodzonych w 2008 i 2009 roku. Tu po raz kolejny równych sobie nie miała Szkoła Podstawowa w Żarnowie. Z kolei w Licealiadzie pewnie zwyciężył Zespół Szkół Powiatowych w Opocznie. Podczas podsumowania specjalne podziękowania odebrali też nauczyciele wychowania fizycznego.

W powiecie opoczyńskim zakończył się cykl spotkań poświęcony c. Odbyły się one m.in. w Drzewicy, Białaczowie, Żarnowie, Ogonowicach i Karwicach. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i były okazją do uświadomienia paniom jak ważne są profilaktyka i regularne badania piersi. A od 1 listopada większa liczba kobiet może skorzystać z bezpłatnych badań w ramach profilaktyki raka piersi. Grupa, do której skierowany jest program została rozszerzona i obejmuje teraz kobiety w wieku od 45 do 74 lat.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: