Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

Opoczno

Niebieski marsz w Opocznie

piątek, 01 grudnia 2023 15:31 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Opoczyńscy uczniowie wzięli udział w niebieskim marszu. Był on wyrazem solidarności z dziećmi, których prawa nie wszędzie są przestrzegane.

Niebieski marsz zorganizowany został przez I LO w Opocznie. Był on zwieńczeniem tygodniowej akcji przeprowadzonej w szkole z okazji międzynarodowego dnia praw dziecka UNICEF, wyjaśnia wicedyrektor I LO Zbigniew Sobczyk.

W marszu oprócz licealistów wzięli także udział uczniowie z innych szkół. Wszystkich połączył jeden cel – zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania praw dziecka.

Zorganizowany w Opocznie marsz był zwieńczeniem działań, w czasie których licealiści zapoznawali się z Konwencją o prawach dziecka. Zorganizowane zostały m.in. konkurs na plakat oraz wystawa. To na pewno pozwoliło zainteresować młodych ludzi ty tematem, mówi uczestnicząca w marszu wicestarosta Maria Barbara Chomicz.

Uczestnicy marszu wyszli sprzed szkoły i przeszli wzdłuż ulic: Biernackiego, Partyzantów i Skłodowskiej. Na koniec już na szkolnym boisku podsumowana została cała inicjatywa.