Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

Mazowsze

Dyżury telefoniczne ZUS

niedziela, 03 grudnia 2023 18:43 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/publicdomainpictures
Elżbieta Warchoł

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych organizowanych w grudniu 2023 roku. 

Pracownicy I Oddziału ZUS w Warszawie organizują w grudniu 2023 roku dyżury telefoniczne. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 538 21 89 w godzinach od 10:00 do 12:00.

6 i 15 grudnia 2023 - Funkcjonalności Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Pomoc dla użytkowników korzystających z  PUE ZUS. Przeglądanie danych zgromadzonych na koncie, tworzenie, wysyłanie oraz odbiór wniosków i pism. - Platforma Usług Elektronicznych ZUS to narzędzie, które udostępnia elektroniczny dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Większość spraw, jakie mamy do załatwienia w ZUS-ie możemy załatwić przez PUE. Udostępnia dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków. Tą drogą można również umówić się na wizytę w ZUS – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

8 i 21 grudnia 2023 - Obsługa programu Płatnik. Tworzenie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych, konfiguracja programu, obsługa ubezpieczonych, wymiana informacji i danych z ZUS.

13 grudnia 2023 - Projekty edukacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W czasie dyżuru będzie można dowiedzieć się m.in.:

- o „Projekcie z ZUS” dedykowanym uczniom szkół podstawowych,

- o "Lekcjach z ZUS" dla szkół ponadpodstawowych,

- o olimpiadzie wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”,

- jak otrzymać materiały edukacyjne,

- umówić się na lekcje o ubezpieczeniach społecznych w szkole

20 grudnia 2023 - Zasady rozliczania zawieszalności - osoby pracujące, które pobierają świadczenie. Podczas dyżuru będzie można dowiedzieć się kiedy ZUS może zawiesić lub zmniejszyć wypłacane świadczenie, ponieważ jeżeli osoba dorabia do emerytury lub renty, to dodatkowe zarobki mogą spowodować, że ZUS zawiesi albo zmniejszy świadczenie. Dotyczy to tylko zarobków z działalności objętej obowiązkowymi ubezpieczeniami społecznymi, np. z umowy o pracę.