Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

Radomskie

Wydział komunikacji w Jedlni-Letnisku?

poniedziałek, 25 marca 2024 13:55 / Autor: Milena Brzyska
Milena Brzyska

Z takim wnioskiem do starosty radomskiego Waldemara Trelki wystąpił burmistrz miasta Piotr Leśnowolski. Filia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego miałaby się mieścić w budynku Urzędu Miejskiego w Jedlni-Letnisku.

- Uważam, że powinniśmy być kolejnym miastem, w którym będzie funkcjonować filia Wydziału Komunikacji. Nie widzę powodu, dla którego mieszkańcy w sprawach pojazdów muszą jeździć do Starostwa Powiatowego, gdzie jest bardzo trudno zaparkować samochód - podkreślił burmistrz Piotr Leśnowolski, z którym rozmawiała Milena Brzyska.

Gmina Jedlnia-Letnisko liczy obecnie ponad 13 200 mieszkańców, a samo miasto 4 150 mieszkańców. Dodatkowo w styczniu 2022 Jedlnia-Letnisko uzyskała prawa miejskie, i tym samym stała się czwartym miastem w Powiecie Radomskim. Ponadto w skład gminy wchodzi 20 sołectw, a jej tereny coraz chętniej wybierane są pod zabudowę jednorodzinną. Dzięki temu systematycznie rośnie liczba mieszkańców.

Z danych wynika, że zarejestrowanych aktywnych pojazdów z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko jest prawie 14 000 samochodów. - W nowej filii mieszkańcy będą mogli załatwić sprawy związane z rejestracją i wyrejestrowaniem pojazdu oraz wszelkie formalności związane z prawem jazdy. Z rozmów z mieszkańcami jasno wynika, że utworzenie filii Wydziału Komunikacji to jedna z najbardziej oczekiwanych potrzeb społecznych – zaznaczył burmistrz. Dodał, że powyższe rozwiązanie ułatwi załatwianie spraw dotyczących rejestracji auta i jednocześnie mieszkańcy tej części Powiatu Radomskiego, nie będą musieli w tym celu jeździć do Radomia.

Z burmistrzem rozmawialiśmy także m.in. na temat monitoringu na terenie miasta, czy pomysłu utworzenia w Jedlni-Letnisku komisariatu policji. 

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: