Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

Opoczno

Jaka będzie szósta kadencja burmistrza Drzewicy?

środa, 15 maj 2024 16:49 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Janusz Reszelewski zapewnia, że będzie robił to, o czym mówił już na początku swojej samorządowej drogi i co realizuje od lat. – Myślę tutaj o zrównoważonym rozwoju całej gminy Drzewica – wyjaśnia.

Za nami pierwsza w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Drzewicy. Podczas obrad wybrane zostało prezydium rady, a wcześniej swoje ślubowania złożyli radni oraz burmistrz. Dla Janusza Reszelewskiego będzie to już szósta kadencja na stanowisku burmistrza Drzewicy. Jakie stawia sobie w niej cele? – Będę robił to, co robiłem i o czym mówiłem startując po raz pierwszy na stanowisko burmistrza. Myślę tutaj o zrównoważonym rozwoju gminy Drzewica – mówił burmistrz Janusz Reszelewski. Jak wyjaśnił, chodzi o dbałość o miasto i poszczególne sołectwa, jak również o te zadania, które są niezbędne dla podnoszenia jakości życia mieszkańców. – Czyli dbałość o inwestycje infrastrukturalne. Myślę o drogach, o inwestowaniu cały czas w odnawialne źródła energii, jak również w obiekty w ramach infrastruktury społecznej: wiejskie świetlice, strażnice OSP. Oczywiście także dbałość o naszych najmłodszych, dbałość o dobre szkoły w naszej gminie, ale także o seniorów – mówił Janusz Reszelewski.

Burmistrz mówił także o zakończonych i odebranych inwestycjach drogowych. Chodzi o zadanie w centrum Drzewicy oraz drogę na odcinku Dąbrówka - Drzewica. Janusz Reszelewski poinformował również o planowanej przebudowie ulicy Żeromskiego w Drzewicy oraz rozstrzygniętym głosowaniu w ramach grantów obywatelskich. Dwoma głosami zwyciężył tu projekt polegający na budowie w Drzewicy miejsca odpoczynku dla rowerzystów. Z kolei nową inicjatywą miejscowego samorządu jest zadanie pod nazwą „Przedszkolaki z pasją”. Spotkało się ono z dużym zainteresowaniem drzewiczan. Zgłoszonych zostało aż 11 projektów, które mają wspierać rozwój przedszkolaków. W audycji Gmina Drzewica na Fali mówiliśmy także o bardzo dużym zaangażowaniu mieszkańców w tegoroczną akcję Czysta Drzewica.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim: