Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Opoczno

Mural już jest. Jakie inne zadania zgłoszą opocznianie?

środa, 05 czerwca 2024 12:45 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Dzięki tej inicjatywie powstawały już boiska, place zabaw, przejście dla pieszych przy szpitalu, a ostatnio także FolkEko mural na jednym z bloków w mieście. Te i inne zadania wykonane zostały w ramach budżetu obywatelskiego gminy Opoczno. Właśnie ruszyła kolejna jego edycja.

Mural przedstawiający parę w opoczyńskich strojach regionalnych niedawno pojawił się na jednym z bloków w centrum Opoczna. To jedna z realizacji ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, która od razu spodobała się okolicznym mieszkańcom.

Dodatkowo wykonany został ekologiczną farbą, która redukuje szkodliwe tlenki azotu z atmosfery. FolkEko mural powstał dzięki Marcie Lewandowskiej, choreografowi opoczyńskiej Tramblanki, która zgłosiła projekt do ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Do włączenia się w tegoroczną edycję budżetu zachęca mieszkańców burmistrz Opoczna Michał Konecki.

Inicjatywę urzędu, dzięki której powstają takie projekty jak opoczyński mural chwalą okoliczni mieszkańcy.

Przypomnijmy, mieszkańcy mają czas na zgłaszanie swoich pomysłów w ramach budżetu obywatelskiego do końca lipca. Potem nastąpi weryfikacja zadań i głosowanie. Oficjalne ogłoszenie wyników planowane jest pod koniec października.