Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Opoczno

Rośliny za elektroodpady w Opocznie

czwartek, 06 czerwca 2024 12:28 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Będzie można odebrać sadzonki roślin, wziąć udział w ekologicznych konkursach, rajdzie rowerowym oraz posłuchać występów na scenie. Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się sobota i niedziela w Opocznie.

Przed nami kolejna edycja pikniku ekologicznego. Wydarzenie pod nazwą Eko Opoczno zorganizowane zostanie na placu za opoczyńskim domem kultury już w najbliższą sobotę. – Będzie dużo konkursów ekologicznych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, warsztaty ekologiczne oraz wymiana elektroodpadów na rośliny – wyjaśnia Dominika Chybowska, dyrektor wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Opocznie. Jak dodaje, takich roślin tego dnia czekać będzie na mieszkańców około 2,5 tys. Nie zabraknie także występów na scenie. Gwiazdą będzie zespół Bez Ceregieli.

Piknik Eko Opoczno zorganizowany zostanie w sobotę w godzinach 12-18. Za to w niedzielę ciąg dalszy atrakcji. Wszystko za sprawą wydarzenia pod nazwą „Niedziela z MDK”, wyjaśnia Zdzisław Miękus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. Jak mówi będzie to podsumowanie działalności kół zainteresowań i pracowni działających w placówce. – Zaprezentują się m.in. grupy senioralne Tramblanki, Opoczyńska Orkiestra Miejska oraz wychowankowie pracowni: plastycznych, muzycznych, instrumentalnych. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia. Jak dodaje zwieńczeniem niedzielnych występów będzie zaplanowany na godzinę 18 koncert Szymona Wydry i zespołu Carpe Diem. Artyści zaprezentują się w Opocznie w ramach pikniku ekologicznego.

Również w niedzielę odbędzie się XXXVII Rajd Rowerowy Towarzystw Sportowych z udziałem olimpijczyków na dystansie ponad 33,5 km. Start o godzinie 10 sprzed MDK w Opocznie.