Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Opoczno

Za nami kolejna edycja pikniku Eko Opoczno

sobota, 08 czerwca 2024 18:36 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Były zabawy dla najmłodszych, konkursy, ciekawe stoiska i sadzonki roślin, które mieszkańcy odbierali w zamian za elektroodpady.

Piknik ekologiczny to wydarzenie, na które Gmina Opoczna zaprasza okolicznych mieszkańców już od kilku lat. Jak podkreśla burmistrz Michał Konecki, jest to doskonała okazja do przypomnienia opocznianom, jak ważna jest troska o środowisko, które nas otacza. – Zaczynamy od tych najmłodszych i to właśnie do nich przede wszystkim jest skierowana ta zabawa. Uczymy od podstaw tego, że o środowisko nasze trzeba dbać – mówi.

Podczas pikniku na placu za domem kultury rozstawione zostały ekologiczne stoiska firm, instytucji, miejskich spółek i stowarzyszeń. – My na stoisku zajmujemy się edukacją ekologiczną najmłodszych. Mamy konkursy, zabawy i nagrody dla uczestników – mówi Jarosław Antoniak, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Opocznie.

Jak co roku w czasie pikniku do swojego stoiska zapraszał też m.in. Zakład Energetyki Cieplnej w Opocznie. – Jesteśmy zawsze obecni tam, gdzie jest mowa o ekologii – zapewnia prezes Marek Ksyta. Jak dodaje, ciepło systemowe, które ZEC dostarcza mieszkańcom jest równoznaczne z poprawą jakości powietrza. Na stoisku nie zabrakło konkursów dla najmłodszych i waty cukrowej w ekologicznym zielonym kolorze.

Mieszkańcy chętnie odwiedzali stoiska rozstawione na placu za MDK. Jak zwykle największym zainteresowaniem opocznian cieszył się punkt odbioru sadzonek roślin. – Mieszkańcy otrzymują je w zamian za przyniesione do nas elektroodpady – mówi Dominika Chybowska, dyrektor wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Opocznie. Jak dodaje, w tym roku przygotowanych zostało dla mieszkańców ponad 2,5 tysiąca roślin, głównie kwiatów i ziół.

Podczas pikniku ekologicznego w Opocznie nie zabrakło także występów na scenie. Wydarzeniu patronowało Radio Plus Radom.