Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Opoczno

34-latek chyba nie wiedział przed kim ucieka

wtorek, 11 czerwca 2024 10:44 / Autor: Marcin Prejs
Fot. KPP w Opocznie. Na zdjęciu policjantka w stroju sportowym stoi w grupie umundurowanych policjantów.
Marcin Prejs

Nie zatrzymał się do kontroli, potem porzucił auto i zaczął uciekać. Bez trudu dogoniła go opoczyńska policjantka, która cyklicznie biega w maratonach.

Do zdarzenia doszło w Brudzewicach. Kierowca audi jechał tam w terenie zabudowanym z prędkością 83km/h, czyli przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 km/h. Mężczyzna zignorował polecenia zatrzymania się wydawane przez policjantów. Z impetem skręcił w polną drogę, a następnie wysiadł z samochodu i próbował uciec pieszo. Ruszyli za nim opoczyńscy policjanci. – Po krótkim pościgu policjantka z drogówki dogoniła i zatrzymała 34-latka. Mężczyzna nie miał świadomości, że w pościg za nim ruszyła funkcjonariuszka, dla której bieganie, nawet w pełnym umundurowaniu, nie stanowi żadnego problemu, ponieważ w czasie wolnym od służby bierze udział w półmaratonach, biegach okolicznościowych czy w biegach z przeszkodami – informuje podkom. Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji.

Jak się okazało zatrzymany 34-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że mężczyzna ma prawie promil alkoholu w organizmie. 34-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Z kolei za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 złotych, a na jego konto wpłynęło 9 punktów karnych. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych.