Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

Opoczno

Kolejna inwestycja wkrótce rozpocznie się w Opocznie

wtorek, 11 czerwca 2024 16:52 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O budowie targowiska różności, budżecie obywatelskim i zbliżających się obchodach święta miasta mówił w audycji Gmina Opoczno na Fali burmistrz Michał Konecki.

Prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca rozpoczną się prace związane z budową targowiska różności w Opocznie. Dzięki pozyskanym przez Gminę Opoczno funduszom norweskim w miejscu obecnego targowiska powstanie nowoczesna strefa, z której będą mogli korzystać zarówno kupcy, jak i wypoczywający tu okoliczni mieszkańcy. – W tej chwili dopinamy wszelkie formalności związane z tą inwestycją – mówił burmistrz Opoczna Michał Konecki. Jak zauważył prace w tej części miasta prowadzone będą równolegle zarówno przy budowie targowiska, jak i mostu na Drzewiczce wraz z przebudową ul. Targowej.

Michał Konecki mówił także o ekologicznych autobusach, które już w komplecie jeżdżą po ulicach miasta, oraz planowanych zmianach w ich rozkładzie jazdy. Przypomniał również mieszkańcom gminy, że do końca lipca mają czas na zgłaszanie swoich propozycji do budżetu obywatelskiego. Burmistrz mówił także o zbliżających się Dniach Opoczna. Gwiazdami będą m.in. Kayah i Ania Dąbrowska.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Opoczna Michałem Koneckim: