Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Opoczno

Zabytkowe motocykle zobaczymy w sobotę przy muzeum w Opocznie

środa, 12 czerwca 2024 16:17 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Blisko 140 załóg weźmie udział w tegorocznej edycji Opoczyńskiego Rajdu Motocykli Zabytkowych „Hubal”.

Opoczyński Rajd Motocykli Zabytkowych „Hubal” przeprowadzony zostanie w najbliższy weekend, czyli 14-16 czerwca. Impreza odbędzie się po raz czwarty, a weźmie w niej udział blisko 140 załóg, informuje Adam Grabowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie. Dodaje także, że zabytkowe motocykle biorące udział w rajdzie będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę (15 czerwca) w godzinach 9-10 przy opoczyńskim muzeum.

Rajd to wspólna inicjatywa Muzeum Regionalnego w Opocznie oraz Moto Boxer Servis. Jak mówi Paweł Karbownik z Moto Boxer Servis, w tym roku motocykliści będą mieli do przejechania około 120 km.

Trasa wyznaczona została terenami leśnymi oraz polnymi i przebiegać będzie przez miejsca związane w jakiś sposób z Hubalem i jego oddziałem. Wszystko po to, by przypomnieć uczestnikom rajdu o Henryku Dobrzańskim i jego związkach z ziemią opoczyńska, dodaje Adam Grabowski.

Trasa tegorocznego rajdu przebiegać będzie przez teren gminy Opoczno, gminy Sławno, gminy Mniszków, gminy Tomaszów Mazowiecki, gminy Poświętne, a także Nadleśnictwa Opoczno i Smardzewice.