Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

Opoczno

W gminie Żarnów woda nie nadaje się do picia

poniedziałek, 17 czerwca 2024 21:31 / Autor: Marcin Prejs
fot. Pixabay
Marcin Prejs

Urząd prowadzi dystrybucję wody butelkowanej, uruchomił też stały punkt wydawania wody z ujęcia zastępczego.

W wodociągu w Ruszenicach opoczyński sanepid wykrył bakterie. Korzystają z niego mieszkańcy ponad 30 miejscowości zlokalizowanych na terenie gminy Żarnów. Woda nie nadaje się tam do spożycia, przygotowywania posiłków, mycia owoców i warzyw, naczyń, mycia zębów oraz kąpieli. Może być ona używana jedynie do celów porządkowych i spłukiwania toalet.

Woda z Ruszenic na bieżąco jest badana. I mimo wykonania wszystkich zaleceń takich jak chlorowanie i działania naprawcze, to nadal wyniki badań są negatywne. W związku z tym gmina prowadzi dystrybucję wody butelkowanej. Jest ona dowożona do wszystkich sołectw przez pracowników urzędu i strażaków. Czysta woda dostępna jest także z sieci wodociągowej w Straszowej Woli oraz w zastępczym ujęciu w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarnowie.

Z wodociągu w Ruszenicach korzystają mieszkańcy miejscowości: Ruszenice, Ruszenice Kolonia, Dąbie, Ławki, Młynek, Siedlów, Malenie, Jasion, Adamów, Skumros, Poręba, Myślibórz, Zdyszewice, Klew, Klew Kolonia, Afryka, Antoniów, Bronów, Chełsty, Dłużniewice, Grębenice, Małków, Marcinków, Nowa Góra, Paszkowice, Pilichowice, Skórkowice, Sielec, Soczówki, Tomaszów, Wierzchowisko, Widuch, Żarnów – bez ulicy Opoczyńskiej.