Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

Opoczno

Nowe koła gospodyń powstały na terenie gminy Poświętne

czwartek, 20 czerwca 2024 16:58 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W ciągu zaledwie sześciu dni na terenie gminy Poświętne powstały dwa nowe koła gospodyń wiejskich. Swojego zadowolenia z aktywności mieszkańców nie kryje wójt Łukasz Glimasiński.

W ciągu zaledwie sześciu dni na terenie gminy Poświętne powstały dwa nowe koła gospodyń wiejskich. – Pierwsze w Gapininie, gdzie członkami są mieszkańcy Gapinina i Wólki Kuligowskiej. Koło nazywa się Piliczanki. Drugie powstało w miejscowości Małoszyce pod nazwą Małoszanki. Bardzo się z tego cieszymy, bo to jest ponad 70 osób, które są gotowe zaangażować się w życie społeczne, kulturalne, edukacyjne, ale też rozrywkowe swoich małych lokalnych społeczności – mówi wójt Łukasz Glimasiński. Zapewnia również, że samorząd wspierać będzie działalność kół na terenie gminy.

W audycji Gmina Poświętne na Fali Łukasz Glimasiński mówił także o inwestycjach drogowych, których realizacja wkrótce się rozpocznie. Przypomniał, że gmina od kilku lat poprawia nawierzchnię dróg metodą powierzchniowego utrwalenia za pomocą sprzętu, którym dysponuje. Nie inaczej będzie również w tym roku. Samorząd poprawi nawierzchnię dróg w Brudzewicach Kolonii, Małoszycach, Buczku oraz w Studziannie i Porębach.

Wójt Poświętnego zaprosił także mieszkańców do udziału w sobotniej imprezie pod nazwą Wianki w Dębie oraz innych wydarzeniach, które już niedługo zorganizowane zostaną na terenie gminy. Chodzi m.in. o festiwal pieroga w Anielinie czy piknik ekologiczny w Poświętnem. Łukasz Glimasiński chce także wprowadzić nowe wydarzenia do kalendarza gminnych imprez. To kino plenerowe, które tego lata ma dwa razy zawitać do gminy Poświętne. – Dobrze wiemy, że nasza gmina ma bogate dziedzictwo filmowe, dlatego chcemy te produkcje mieszkańcom i gościom prezentować – mówi wójt.

Posłuchaj całej rozmowy z Łukaszem Glimasińskim, wójtem gminy Poświętne: