Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

Kozienice

Enea Wytwarzanie partnerem wielu działań dedykowanych dzieciom i ich rodzinom

środa, 19 czerwca 2024 16:17 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Enea Wytwarzanie
Kamil Zapora

Enea Wytwarzanie przez cały czerwiec aktywnie wspierała lokalne wydarzenia dedykowane dzieciom i rodzinom. Były festyny rodzinne, obchody Dnia Dziecka i zawody sportowe, a przy tym dużo radości, zabawy i edukacji.

Działania dedykowane najmłodszym Enea Wytwarzanie rozpoczęła od włączenia się w obchody Dnia Dziecka. Już 1 czerwca na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu Kozienickie Stowarzyszenie Jednośladów HusarR zorganizowało festyn dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Hasłem przewodnim tego wydarzenia było „HusarR i Enea Wytwarzanie razem dla bezpiecznych wakacji”. W programie znalazły się między innymi występy dzieci i nauczycieli oraz pokazy Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Były także liczne atrakcje z konkursami i zabawami dla dzieci z udziałem animatorów. Najmłodsi zdobyli wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dowiedzieli się także jak bezpiecznie spędzić wakacje. Oprócz zabawy projekt wniósł wiele walorów edukacyjnych, co było głównym celem projektu.

Koniec maja był okazją do świętowania dla Publicznego Przedszkola nr 1 „Pod Topolą” w Kozienicach, gdzie odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny pod hasłem „Rodzina jest jak drzewo, łączą nas korzenie”. W programie artystycznym znalazł się teatrzyk przeplatany muzyczno-tanecznymi pokazami umiejętności w wykonaniu dzieci. Zaskakującym elementem wydarzenia był występ teatralny rodziców, którzy wcielili się w różne postacie z bajek, stworzyli pomysłowe stroje i zadbali o scenografię. Dodatkową atrakcją wydarzenia był pokoleniowy pokaz mody ekologicznej. Utalentowani projektanci stworzyli oraz zaprezentowali kreacje godne największych domów mody. Po części oficjalnej na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, tatuaże, kolorowe warkoczyki, loteria fantowa, bańki mydlane, dmuchany tor przeszkód, występy karaoke oraz warsztaty zorganizowane przez zaproszonych gości.

W tym okresie bawiła się również społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kozienicach. Wydarzenie pod nazwą „Wesoło z Dwójką i Eneą” było doskonałą okazją do świętowania Dnia Dziecka. Uczniowie mieli okazję w radosny i aktywny sposób spędzić czas. Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się dmuchane zjeżdżalnie, zapomniane gry z czasów PRL-u, malowanie na stretchu, zabawy z bańkami mydlanymi, bicie rekordów i turniej piłki plażowej.

W piątek, 7 czerwca na terenie Publicznego Przedszkola nr 4 w Kozienicach zorganizowany został festyn dla całej społeczności przedszkolnej. Jedną z wielu atrakcji był występ artystyczny dziewczynek, które wykonały energiczny taniec z pomponami, przez co wprowadziły radosny nastrój i zachęciły pozostałe dzieci do wspólnej zabawy. Kolejnym punktem programu uroczystości było rozstrzygnięcie organizowanego przez przedszkole konkursu plastycznego pt. „Mój ulubiony sport”. Dzieci miały możliwość zabawy na dmuchańcach, skręcały balony, puszczały gigantyczne bańki mydlane i częstowały się popcornem. Międzynarodowy Dzień Dziecka w przedszkolu upłynął pod znakiem dobrej zabawy, radości i uśmiechu dzieci.

W czwartek, 13 czerwca odbył się również Festyn Rodzinny przygotowany dla społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach. W programie znalazły się liczne działania artystyczne i sportowe, konkursy i rozgrywki oraz gry i zabawy adresowane do wszystkich uczestników. Na scenie swoje występy mieli przedszkolaki, uczniowie, a także absolwenci szkoły. Najmłodsze dzieci miały okazję bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, skorzystać z artystycznego malowania twarzy, wykonać swoje projekty leśnych i wakacyjnych słoików, zobaczyć wyposażenie radiowozu policyjnego i wozu strażackiego. Na scenie pojawił się również iluzjonista, który czarował wzbudzając zachwyt wśród uczestników festynu.

Nie zabrakło również sportowej aktywności. Podczas Dnia Dziecka zorganizowanego przez Ludowy Klub Sportowy „Plon” odbył się Turniej Piłki Nożnej. W zmaganiach wzięło udział pięć drużyn z rocznika 2014 oraz sześć drużyn z rocznika 2013. Zespoły stoczyły pojedynki w systemie „każdy z każdym”, wszystkie drużyny otrzymały puchary, a zawodnicy medale. Rywalizacja w miłej i życzliwej atmosferze wyłoniła również najlepszego strzelca, bramkarza oraz zawodnika turnieju, którym przekazano statuetki i nagrody indywidualne.

Zagrać w piłkę nożną mieli również możliwość uczestnicy „Pikniku Piłkarskiego z Eneą” organizowanego przez Klub Piłkarski Stanisławice. Puchary dla najlepszych zespołów, medale dla wszystkich uczestników turnieju i nagrody indywidualne wręczone na zakończenie zawodów sprawiły, że na twarzach dzieci malowała się radość i zadowolenie.

Nieco inna dyscyplina sportowa była przedmiotem rywalizacji podczas zawodów pn. „Z Eneą po Uśmiech i Zdrowie”, które odbyły się na stadionie miejskim w Kozienicach. Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy „Olimp”. W zawodach udział wzięło ponad 220 dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu kozienickiego. Rywalizacja w biegach toczyła się w zależności od kategorii wiekowej dzieci na dystansach od 200 do 600 metrów. Najlepsi w poszczególnych biegach otrzymali medale i upominki, a wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody.

Enea Wytwarzanie w partnerstwie z Fundacją Kolbe włączyła się również w obchody III Festynu Rodzinnego w Janikowie, który tym razem dedykowany był zbiórce środków pieniężnych na leczenie dziewczynki o imieniu Maja. Wiele różnorodnych atrakcji i występy muzyczne przyciągnęły wielu uczestników.

Enea Wytwarzanie realizując działania społecznej odpowiedzialności biznesu uwzględnia relacje z różnymi grupami społecznymi. Tym razem spółka jako partner wydarzeń szeroko włączyła się w integrację z dziećmi i lokalną społecznością, realizując szereg działań związanych z edukacją, rozwojem, ekologią i sportem.