Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 25 lipca 2024

REGION

Już są wyniki tegorocznych matur

wtorek, 09 lipca 2024 10:21 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Pixabay.com
Kamil Zapora

Dzisiaj wszystko stało się jasne. Od godziny 8:30 tegoroczni maturzyści mogą sprawdzać wyniki swoich egzaminów dojrzałości.

W pięciu radomskich liceach wszyscy uczniowie zdali tegoroczne matury. Są to: Kochanowski, Chałubiński, św. Filip Neri, Kopernik oraz Montessori. Maturzyści osiągnęli wyniki nieco niższe niż w całym województwie. W tym roku do matur w Radomiu przystąpiło 2 tys. 617 absolwentów szkół ponadpodstawowych, z tego 1 tys. 349 to absolwenci liceów ogólnokształcących. Jak poszło absolwentom Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach?

Co z osobami, którym matura nie poszła tak dobrze? Każdy maturzysta ma prawo do wglądu w swoją pracę, a także do sierpniowej poprawki, w przypadku, gdy z jednego egzaminu obowiązkowego nie uzyskał przynajmniej 30 procent. Przypomina dyrektor Zespołu Szkół w Kozienicach Anna Gollasch:

Na zdanie matury nie ma natomiast wpływu wynik egzaminu z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, do którego maturzyści także musieli obowiązkowo przystąpić. Wyniki tego egzaminu są ważne przy rekrutacji na studia, matura zastępuje bowiem egzamin wstępny na większość kierunków w szkołach wyższych.

O wynikach matur w technikach funkcjonujących w Zespole Szkół Powiatowych w Opocznie (największej szkole w powiecie opoczyńskim) mówi wicedyrektor placówki Piotr Ziuziakowski:

 

Termin egzaminów poprawkowych to 20-21 sierpnia.