Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 25 lipca 2024

Radomskie

Kowala: Areszt dla sprawcy rozboju

środa, 10 lipca 2024 09:13 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: KMP w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Doprowadził do stanu bezbronności mężczyznę i zabrał mu pieniądze oraz laptopa. 25-latek został zatrzymany przez policjantów z Posterunku Policji w Kowali. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od spotkania dwójki znajomych na terenie gminy Kowala, do którego w nocy dołączył kolega uczestniczki. Spożywali alkohol, mężczyzna miał przywieźć też narkotyki. W pewnym momencie kobieta opuściła spotkanie, wróciła do domu i wtedy doszło do szarpaniny - relacjonuje Justyna Jaśkiewicz rzecznik KMP w Radomiu.

25-latek zaatakował właściciela, szarpiąc i zastraszając doprowadził go do stanu bezbronności po czym zabrał mu pieniądze, w sumie kilka tysięcy złotych.  Następnie wychodząc z domu sprawca ukradł jeszcze leżący na szafce laptop i pendrive - mówi Justyna Jaśkiewicz.

Po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu szybko interweniowali policjanci z Posterunku Policji w Kowali i już kilka godzin po przestępstwie zatrzymali sprawcę.  W wyniku przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli i odzyskali wszystkie skradzione pieniądze oraz pendrive’a. Okazało się, że skradzionego laptopa mężczyzna zniszczył przed posesją pokrzywdzonego. Podczas wykonywanych czynności w mieszkaniu sprawcy policjanci znaleźli również 3 woreczki z zapięciem strunowym z zawartością mefedronu.

25-letni mieszkaniec Radomia trafił do policyjnej celi. Następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju, kradzieży, posiadania środków odurzających oraz udzielania ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy. Za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności - dodaje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.