Patron dnia: św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Piątek, 13 września 2024

Mariusz Wieczorek mistrzem świata

sobota, 24 sierpnia 2024 19:33 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Pochodzący z Drzewicy Mariusz Wieczorek i Natalia Pacierpnik zdobyli medale podczas Mistrzostw Świata Masters w slalomie kajakowym.

Mistrzostwa Świata Masters w slalomie kajakowym odbywają się na torze Kolna w Krakowie. W K-1 kobiet tytuł wicemistrzowski zdobyła tu Natalia Pacierpnik. Pochodząca z Drzewicy olimpijka z Londynu i Rio de Janeiro zajęła drugie miejsce zarówno w swojej kategorii wiekowej 35-39 lat, jak i open. Trzeci open w C-1, ale pierwszy w swojej kategorii wiekowej był Mariusz Wieczorek. Olimpijczyk z Atlanty i Aten również pochodzi z Drzewicy. W Mistrzostwa Świata Masters bierze udział po raz drugi. W 2021 roku indywidualnie wywalczył wicemistrzostwo. Teraz poprawił swój wynik i w kategorii 45-49 lat sięgnął po złoto. – Przede wszystkim jestem zadowolony z siebie, ze swoich przejazdów – mówi. Jak wyjaśnia, po pierwszym przejeździe był czwarty open, ale w drugim postawił wszystko na jedną kartę, dzięki czemu poprawił swój czas o prawie dwie sekundy. – To mnie wywindowało na trzecie miejsce open i pierwsze w swojej kategorii – dodaje.

Jutro ciąg dalszy zmagań na torze w Krakowie. Mariusz Wieczorek liczy na dobry start w zespole. Popłynie wspólnie z Marcinem Pochwałą i Jakubem Sierotą.

W niedzielnych zmaganiach polski zespół wywalczył wicemistrzostwo.