Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Poniedziałek, 04 marca 2024

Audycje Radiowe

Odrzywół z kolejnymi dotacjami na projekty inwestycyjne

poniedziałek, 23 października 2023 17:06 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rozmawialiśmy o tym z Marianem Kmieciakiem, wójtem gminy Odrzywół w powiecie przysuskim.

Gmina pozyskała środki na modernizację budynku Ośrodka Zdrowia w Odrzywole. Projekt zakłada remont budynku w kierunku usunięcia barier architektonicznych, montaż pompy ciepła i wymianę instalacji i oświetlenia na energooszczędne. Koszt realizacji wynosi 489 tys. zł. Środki n aten cel pochodzą z ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

- Ponadto pozyskaliśmy wsparcie na budowę ścieżki rowerowej na odcinku Myślakowice - Wielkopole. Projekt zakłada budowę około 2 km ścieżki o nawierzchni asfaltowej. Koszt inwestycji wynosi 1,9 mln złotych - powiedziała wójt Marian Kmieciak.

Zmodernizowana zostanie również sieć wodociągowa w gminie. - Projekt zakłada wymianę wodomierzy na sterowane i odczytywane poprzez system radiowy - mówi wójt Kmieciak. Koszt realizacji wyniesie 1,3 mln zł. Realizacja wszystkich powyższych inwestycji rozpocznie się w 2024 roku.

Gość Bilansu Dnia poinformował również, że gmina Odrzywół otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 194 tys. zł. z przeznaczeniem na budowę drogi w Myślakowicach-Kolonii. Wartość kosztorysowa zadania wynosi 285 tys. zł. a jej długość ponad pół kilometra.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również na temat zbliżającego się Regionalnego Festiwalu Kapel, Zespołów, Śpiewaków Ludowych, Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń, który odbędzie się 19 listopada w Odrzywole.