Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: bł. Benigna, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 20 czerwca 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Wszyscy święci balują w ...szkole

czwartek, 29 października 2015 09:11 / Autor:
Zamiast przebierania się za upiory dzieci przebiorą się za świętych. W piątek w wielu szkołach w Polsce, także w Radomiu odbędzie się Holyween.
W szkole podstawowej nr 32 na radomskim Plantach po raz drugi organizowany jest Bal Wszystkich Świętych. Imprezie towarzyszyć będzie hasło „Każdy może być święty, jeśli tylko chce!”. Dzieci przyjdą do szkoły w stroju świętego, anioła lub w aureoli. Czeka ich wspaniała zabawa. - Świętujemy z tymi, którzy są w niebie. Jest to dla nas dzień radości, będziemy się bawić, tańczyć, śpiewać. Nie chcemy walczyć z halloween, tylko pokazać inną drogę, radośniejszą i lepszą - mówi katechetka Ewa Mężyk.

Gospodarzami zabawy są szkolni wolontariusze.

Zapytaliśmy dzieci z klasy 2a za kogo się przebiorą?

Holyween odbędzie się też w szkole podstawowej nr 9. - Uczniowie mają być przebrani za świętych, wiedzieć coś o tych świętych, za kogo się przebrały. Będziemy mieli krótką katechezę o świętości, nauczymy się radosnej piosenki o świętych i będziemy chcieli wspólnie tańczyć, śpiewać i bawić się oddając w ten sposób cześć świętym, bo błogosławiony to szczęśliwy, więc święty musi być jeszcze bardziej szczęśliwy - mówi inicjator ks. Krzysztof Wróbel.