Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

Desireless

Desireless (ur. 1952) to francuska piosenkarka, znana przede wszystkim z przeboju 'Voyage, voyage'. Naprawdę nazywa się Claudie Fritsch-Mentrop i pochodzi z Paryża.

Początkowo zajmowała się projektowaniem mody. W latach 80. ub. w. zaczęła śpiewać, początkowo występowała w zespołach, wykonujących muzykę jazzową, nowofalową oraz R&B. Po kilku latach, w 1984 r., rozpoczęła karierę solową, ale jej pierwsze piosenki nie przyniosły jej powodzenia. 

Wielkim hitem stała się dopiero nagrany w 1986 r. utwór 'Voyage, voyage'. Rytmiczna, łatwo wpadająca w ucho piosenka z pozoru jest pochwałą nieskrępowanego, swobodnego podróżowania. W rzeczywistości to utwór o pięknie miłości. Piosenka przez dwa lata utrzymywała się na szczytach list przebojów w Europie i Azji. 

Kolejnym, choć już trochę mniejszym i właściwie ostatnim dużym sukcesem okazał się, nagrany w 1988 r. utwór 'John'. 

W latach 90. ub. w. Disereless skupiła się na życiu rodzinnym i wychowaniu córki. Na scenę muzyczną wróciła w 2003 r. Do 2014 r. wydała 11 płyt, ale żadna z nich nie przyniosła jej wielkiej popularności. Wciąż jest przede wszystkim wykonawczynią piosenki 'Voyage, voyage', po którą chętnie sięgają także inni wykonawcy - np. w 2007 r. swoją wersję tego przeboju nagrała Kate Ryan.

Zapraszamy do nas: