Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy
Dziś jest: 22 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Przekaż pieniądze i "Ubierz Medyka"

poniedziałek, 27 kwietnia 2020 13:00 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

"Ubierz Medyka" - pod takim hasłem Caritas Diecezji Radomskiej rusza z kolejną akcją pomocy w walce z pandemią koronawirusa. Tym razem uruchamia zbiórkę pieniędzy na zakup środków ochrony indywidualnej, takich jak kombinezony, rękawiczki i maseczki z filtrem, w które wyposażeni zostaną medycy w szpitalach oraz Domach Pomocy Społecznej znajdujących się na terenie diecezji radomskiej.

Każdy kontakt z chorym lub podejrzanym o zakażenie koronawirusem wymaganowego stroju. Lekarze, ratownicy i opiekunowie mieszkańców Domów Pomocy Społecznej potrzebują ich nawet kilkudziesięciu w ciągu dnia. Dlatego radomska Caritas wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i stara się pomóc.

- By móc dobrze zabezpieczyć kadrę, w jednej tylko placówce potrzeba ok. 200 kompletów tygodniowo - mówi dyr. Caritas Diecezji Radomskiej ks. Robert Kowalski. - Jeszcze dziś po 50 takich profesjonalnych kompletów trafi do DPS-ów w Drzewicy i Goździe - dodaje:

Jeden kompletny zestaw to koszt ok. 70-100zł. Ilości, które są na dziś potrzebne sięgają nawet 1 000 sztuk tygodniowo.

Osoby, które chciałyby włączyć się w zbiórkę mogą skorzystać z APLIKACJI Caritas, którą można pobrać na telefon:

http://bit.ly/CaritasAndroid

http://bit.ly/CaritasiOS

lub klikając w link http://www.radom.caritas.pl/cele/62/

Warto dodać, że to nie pierwsza i nie jedyna akcja pomocy Caritas Diecezji Radomskiej w walce z pandemią. Pod koniec marca i na początku kwietnia Caritas z powodzeniem przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na zakup respiratorów dla szpitali w Radomiu, Opocznie i Starachowicach.