Opoczno
Altana w Kamieniu już służy mieszkańcom

Blisko 950 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku gmina Sławno w powiecie opoczyńskim na zadania zgłoszone przez mieszkańców w ramach funduszu sołeckiego.
Te zadania są bardzo różne, przyznaje Beata Szlęzak, zastępca wójta gminy Sławno. Jak wyjaśnia, pieniądze z funduszu mieszkańcy przeznaczają m.in. na budowę altan, doposażenie placów zabaw czy nasadzenia zieleni.
Mieszkańcy sołectwa Kamień mieli kilka pomysłów na wykorzystanie pieniędzy z funduszu, mówi sołtys Małgorzata Lasota.
Ostatecznie zdecydowali się na budowę altany. Wyposażona została ona w stół i ławki, zamontowany został także monitoring.
W ubiegłą sobotę przy nowej altanie zorganizowany został już pierwszy piknik rodzinny. Inny pomysł na wydanie pieniędzy z funduszu sołeckiego mieli mieszkańcy Dąbrówki. Jak wyjaśnia sołtys Beata Siwek, za pieniądze z funduszu zakupione zostały stroje ludowe.
Wysokość funduszu uzależniona jest m.in. od liczby mieszkańców sołectwa. W gminie Sławno poszczególne społeczności otrzymały od 17 tys. do 61 tys. zł. Propozycje inicjatyw na kolejny rok poszczególne samorządy przyjmują od sołectw do końca września.
https://radioplus.com.pl/index.php/region/81292-altana-w-kamieniu-juz-sluzy-mieszkancom#sigProGalleria4b7250c0b6




