Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Klara, dziewica
Dziś jest: 11 sierpnia 2020

Sanktuaria

Sanktuaria czekają

piątek, 08 maj 2020 12:47 / Autor: Wojciech Sałek
Wojciech Sałek

W maju – miesiącu maryjnym zawsze chętnie odwiedzane były sanktuaria maryjne. Na Jasnej Górze, Licheniu, czy w Świętej Lipce nie brakowało pielgrzymów. Jak w związku z panującą pandemią wygląda sytuacja w tym roku?

Ograniczenia, co do ilości wiernych w kościołach sprawiły, że wierni jeszcze z dużym dystansem podchodzą w tym czasie do nawiedzania sankuariów maryjnych. Joanna Kubicka sprawdziła, jak aktualnie wygląda sytuacjach w tym miejscach, gdzie o tej porze w normalnej sytuacji byłoby już tysiace pielgrzymów.

Ojciec Aleksander Jacyniak SJ, kustosz Sanktuarium Matki Jedności Chrześcijan w Świętej Lipce, przyznaje, ze jest to czas trudny dla nich pod wieloma względami:

Ojciec Mirosław Kopczewski OFMConv, wikariusz w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie powiedział, że powoli widać już więcej pielgrzymów:

Ks. Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, które jest jednym z największych w Polsce, jest już przygotowane na spotkanie z wiernymi, którzy przybędą do tego miejsca:

Ojciec Sebastian Matecki OSPPE, rzecznik Jasnej Góry, zauważa pewien powrót do normalności:

Sanktuaria zachęcają także wszystkich do duchowej jedności za pośrednictwem transmisji online.

Zapraszamy do nas: