Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ministranci mają nowego duszpasterza

czwartek, 20 sierpnia 2020 12:11 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Ks. Mariusz Chamerski - wikariusz w parafii św. Doroty w Wolanowie został Diecezjalnym Duszpasterzem Ministrantów. - Moim najważniejszym celem jest rozkochanie młodych ludzi w liturgii - mówi nowo mianowany duszpasterz w rozmowie z Radiem Plus Radom. 

Decyzję o mianowaniu ks. Mariusza Chamerskiego na Diecezjalnego Duszpasterza Ministrantów Biskup Radomski Henryk Tomasik wręczył nowemu duszpasterzowi w środę, 19 sierpnia.

- Po otrzymaniu nominacji od ks. bp. Henryka dwa uczucia towarzyszą mi w sposób szczególny - pierwsze to radość, drugie obawa. Jednak wierzę, że z Bożą pomocą i zaangażowaniem duszpasterzy parafialnych będziemy mogli bardzo wiele dobra osiągnąć - mówi ks. Mariusz Chamerski:

 

Trudno mówić o stawianych przed sobą celach, jako duszpasterz ministrantów ks. Chamerski chce pokazać młodym ludziom piękno liturgii. - Piękna liturgia prowadzi do rozpoznania piękna Pana Boga. Chcę rozkochać młodych ludzi w liturgii - mówi nowo mianowany duszpasterz ministrantów i dodaje: - Na pewno będziemy kontynuować to, co było w dobrym stopniu wypracowane. Są również nowe pomysły, które będziemy wdrażać, zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe:

 

Ks. Mariusz Chamerski ma 36 lat, pochodzi ze Stykowa w powiecie starachowickim. Był wikariuszem w parafii bł. Annuarity w Radomiu, obecnie pełni posługę w parafii św. Doroty w Wolanowie. Był również katechetą m.in w Zespole Szkół Samorządowych w Solcu nad Wisłą, VIII LO im. Jana III Sobieskiego w Radomiu czy XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica. Obecnie uczy religii w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie.