Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Pogrzeb ks. Jarosława Grabki. Zmarły kapłan miał 33 lata.

czwartek, 05 listopada 2020 08:48 / Autor: Radosław Mizera
foto: ks. Zbigniew Niemirski/Gość Niedzielny
Radosław Mizera

Biskup radomski Henryk Tomasik przewodniczył uroczystościom pogrzebowym ks. Jarosława Grabki. Liturgia była sprawowana w Suchedniowie. Ks. Grabka był cenionym duchownym, kaznodzieją i pasjonatem teatru. Został pochowany na cmentarzu w rodzinnym Suchedniowie.

Ks. Jarosław Grabka urodził się 12 marca 1987 roku w Skarżysku-Kamiennej. Pochodził z Suchedniowa. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 2013 roku. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Solec nad Wisłą, Jedlnia i Libiszów. Związany był z ruchami charyzmatycznymi oraz pracował z młodzieżą w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kochał teatr i poezję. Sam pisał wiersze i jako alumn grał w seminaryjnym teatrze, a jeszcze jako uczeń brał udział z sukcesami w konkursach recytatorskich. Był niezwykle wrażliwy na ludzką biedę i cierpienie. Jeździł do Piekoszowa na turnusy, podczas których opiekował się niepełnosprawnymi. W parafii z młodzieżą odwiedzał w domach chore dzieci.