Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Avili, prezbiter i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radoszyce
Dziś jest: Poniedziałek, 10 maja 2021

Wydarzenia

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rośnie w siłę

piątek, 19 marca 2021 14:41 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Nowe oddziały KSM powstają na terenie diecezji radomskiej. Tylko w ostatnim czasie przybyło ich w dziesięciu parafiach.

Rozwija się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w diecezji radomskiej. Jego diecezjalny asystent ks. Adrian Jakubiak spotyka się z księżmi i zaprasza ich do współpracy właśnie w ramach KSM.

– To przynosi nam bardzo piękne owoce – mówi ks. Adrian i wyjaśnia, że w ciągu ostatnich miesięcy na terenie diecezji powstało 10 nowych oddziałów KSM, kolejne dwa są w trakcie formowania.

Jak mówi ks. Adrian w ostatnim czasie oddziały KSM powstawały w Libiszowie, Kraśnicy, w Opocznie przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, Paradyżu, Cerekwi, Skrzyńsku, Odrzywole, Żarnowie, Skarżysku-Kamiennej przy parafii św. Brata Alberta oraz Kowali.

Tak dużo zawiązanych oddziałów KSM wynika, zdaniem ks. Adriana, z zaangażowania księży, którzy w poszczególnych parafiach chcą pracować z młodymi ludźmi. Drugim czynnikiem jest potrzeba wspólnoty. – Tego chyba młody człowiek dzisiaj potrzebuje. Takiej prawdziwej wspólnoty, w której panują chrześcijańskie wartości – mówi diecezjalny asystent KSM.

Na terenie diecezji, łącznie z tymi nowymi, jest obecnie 31 oddziałów KSM. Ale może być więcej. Do formowania kolejnych zachęca ks. Adrian.

Na początku marca mimo pandemii diecezjalny KSM spotkał się na rekolekcjach w Skarżysku-Kamiennej.

W planach są również kolejne inicjatywy. Jednak ich realizacji można się spodziewać raczej latem, kiedy poprawi się sytuacja epidemiczna. Wtedy ks. Adrian chciałby zabrać członków KSM na wakacyjny turnus.