Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

U św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie

niedziela, 25 lipca 2021 17:04 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

W niedzielę, 25 lipca obchodzony był doroczny odpust w parafii św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie. W tym roku uroczystość nabrała wyjątkowego charakteru ze względu na przypadający Rok św. Jakuba, wizytację biskupa ordynariusza Marka Solarczyka oraz poświęcenie witrażu Świętej Rodziny w kaplicy św. Rocha. 

Radom szczepienia

Wszystkich zgromadzonych na uroczystej sumie w samo południe w kościele św. Jakuba Apostoła, a przede wszystkim głównego celebransa biskupa radomskiego Marka Solarczyka powitał burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek, który przekazał w imieniu mieszkańców kwiaty i obraz św. Jakuba:

Następnie głos zabrał ks. dr Dariusz Skrok, proboszcz parafii w Skaryszewie:

Pozdrawiając zgromadzonych wiernych biskup radomski Marek Solarczyk powiedział:

Wielokrotnie podczas Mszy św. padało dziś określenie, że przeżywamy odpust w naszej parafii św. Jakuba Apostoła. Mamy wielką okazję, aby przeżywając ten odpust w jak najbogatszy i jak najbardziej owocny sposób przyjąć owoce tego odpustu – mówił w homilii biskup radomski Marek Solarczyk. Może się to wydawać oczywiste, ale ciągle, każdemu z nas potrzeba zachęty, potrzeba wrażliwości, aby to rzeczywiście się dopełniło. Bo czym jest odpust? Najkrótszą odpowiedzią katechizmową będzie stwierdzenie, że jest to darowanie kary doczesnej za grzechy – wyjaśniał zgromadzonym w kościele św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie bp Marek Solarczyk:

Tegoroczne obchody odpustu parafialnego w Skaryszewie nabrały wyjątkowego wymiaru zaznacza proboszcz ks. dr Dariusz Skrok:

Po Mszy św. odbyła się procesja z Najśw. Sakramentem i odśpiewany został uroczysty hymn Ciebie Boga wysławiamy. Po południu, na Mszę św. o godz. 17 do Skaryszewa dotarła piesza pielgrzymka z Radomia zorganizowana przez Rycerzy Kolumba. Trasę ok. 17 kilometrów do kościoła stacyjnego św. Jakuba w Skaryszewie pod przewodnictwem ks. Gabriela Marciniaka pokonało ok. 30 pielgrzymów, w tym dzieci w wózkach!