Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Pamiętamy! Pomódlmy się w Godzinę W przy grobie śp. bp. Edwarda Materskiego

czwartek, 29 lipca 2021 13:15 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Tak jest od wielu lat. Tak będzie i w bieżącym roku. W niedzielę, 1 sierpnia o godz. 17, w 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu będą się modlili przy grobie śp. pierwszego biskupa radomskiego Edwarda Materskiego, powstańca warszawskiego.

Modlitwę w intencji uczestników Powstania Warszawskiego zainicjował wiele lat temu sam bp Edward Materski. W kolejne rocznice sprawował msze święte w radomskiej katedrze. Po jego śmierci tradycję modlitwy w intencji powstanców warszawskich kontynuują czlonkowie Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu. O godz. 17 spotykamy się co roku najpierw na modlitwę przy grobie bp. Edwarda Materskiego na cmentarzu przy ul. Limanowskiego - mówi prezes KIK Jan Rejczak. Następnie udajemy się do katedry, by uczestniczyć we Mszy św. W tym roku również z naszym klubowym sztandarem spotkamy się w Godzinę W przy grobie bp. Edwarda Materskiego, by modlić się w intencji wszystkich uczestników Powstania Warszawskiego. Zapraszamy radomian do wspólnej modlitwy - zachęca prezes KIK Jan Rejczak.