Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Katolickie Liceum Ogólnokształcące ma 30 lat!

piątek, 24 września 2021 15:02 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Radomiu obchodzi dzisiaj jubileusz 30-lecia istnienia. W oratorium spotkali się absolwenci, nauczyciele i przyjaciele szkoły.

Jubileusz rozpoczęła msza święta. Eucharystii przewodniczył biskup Marek Solarczyk.

- Czy jest ktoś między wami, kto widział tę świątynię człowieka, darów Boga ofiarowanych człowiekowi? A jeżeli tak, to czy są gotowi, aby pomóc budować w człowieku świątynię ciała i ducha? [...] Chcemy dziękować, że ta szkoła dzięki dyrekcji, nauczycielom, społeczności rówieśników jest takim miejscem. Każdy z was może zapewne wskazać różne sytuacje i doświadczenia, które potwierdzałyby tę prawdę - mówił biskup Marek Solarczyk.

30 lat temu szkołę założył ks. Adam Maj.

- Jestem bardzo zaskoczony, że tak szybko to minęło. Mamy ponad dwa tysiące absolwentów i patrząc na pewne osoby, to jest radość, że wyrosło pokolenie, które poszło w świat - mówi ks. prof. Adam Maj.

Przez wiele lat funkcję dyrektora pełnił ks. Mirosław Prasek. Początkowo placówka kształciła głównie w kierunkach humanistycznych, ale z biegiem lat zostały utworzone także klasy ścisłe.

- Bardzo cieszy, że szkoła rozwinęła się też na inne profile. Matury są pięknie zdawane. Cieszy, że szkoła rozwija się i pozostaje na podium naszego miasta. Każdego absolwenta noszę w sercu - powiedział ks. Prasek.

Społeczność szkoły tworzą również absolwenci. Marcin i Krzysztof zgodnie podkreślają, że po ukończeniu liceum zostaje nie tylko samo wykształcenie, ale też wartości.

W jubileuszu wzięli udział także przedstawiciele władz miasta i dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.